Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pesettekö mattoja koneessa?

Vierailija
29.08.2020 |

Miksi ette?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vessan maton pesen, muita en koska kone ei varmaankaan kestäisi sitä. Käytän matto- tai itsepalvelupesuloita, ei maksa paljoa kun ei ole kovin montaa mattoakaan. 

Vierailija
2/4 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä pesen. Pienet koneeseen. Isot käsin matonpesupaikalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Wc:n maton ja keittiön pienen räsymaton, joka suojaa parkettia vesiroiskeilta. Myös suihkuverhon pesen koneessa ja ripustan heti takaisin kuivumaan. Inhoan suihkun laattasaumojen jatkuvaa jynssäämistä, ettei tulisi homepilkkuja (en jaksa kuivata suihkun jälkeen). Ratkaisin asian ripustamalla suihkuverhon niin, että sen saa myös suojaamaan seinää ( yksi koukku keskelle suihkutilan kattoa ja siihen hulavanne ripustimeksi, josta neljästä kohtaa ketjut koukkuun. Minulla on useita suihkuveroja vaihtelun vuoksi:)

Vierailija
4/4 |
29.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pesen. Meillä 9kg:n kone ja pesen siellä säännöllisesti mm. ison, olisko 160x230 kokoinen, kevyen puuvillamaton, ja reilu pari metriä pitkän kapean räsymaton joka on myös kevyttä kudetta. Ilman linkousta laitan ohjelman. Puhumattakaan sitten näistä pienistä vessanmatoista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kaksi