Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vapaapäivä ja ihan rättiväsynyt

Vierailija
24.08.2020 |

Onko teillä muilla sellaista, että vapaapäivä menee vain nukkuessa ja lepäillessä, vaikka pitäisi koti-ja pihahommiakin tehdä? Ei huvita edes ruuanlaitto tai kaupassakäynti, vaikkeivat nyt hirveän raskaita askareita olekaan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On, mulla meni lauantai makoillessa ja ja kesälomastakin meni monta päivää niin, että totesin aamulla, että kaunis päivä ja menin lepäämään sänkyyn tai sohvalle, en edes ulos.

En tiedä, onko tämä laiskuutta, väsymystä vai mitä, mutta mukavaa se ei ole.

Vierailija
2/4 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jokapäivä on vapaapäivä silti olen rättiväsynyt. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisinaan. Mutta joskus on ihan ok olla tekemättä vapaapäivänä yhtään mitään. Jos en jaksa tehdä kunnon ruokaa, syön vain voileipiä. Hyvin pysyy hengissä niilläkin. Ja yleensä virtaa on sitten jo seuraavana päivänä hieman enemmän.

Vierailija
4/4 |
24.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen jotenkin kyllästynyt tähän saamattomuuteeni ja odotan, että syksy toisi reippaamman minän takaisin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi seitsemän