Oletteko valmiina koronan toiseen aaltoon? Vessapaperia riisä makaroonia sokeria jne. jemmassa
Alkaa toinen näytös vetäydyn siilipuolustukseen.
Kommentit (18)
Täällä ollaan valmiina myös. Antaa koronan tulla, kotipesässä on mukava köllötellä kaapit täynnä muonaa ja vessapaperia.
Hyvää yöt ja kansi kiinni.
Herättäkää kun korona on ohi, ponkaisen täältä arkusta maitohorsman alta. 😅🤣
Suomessa ei paperi lopu ja bideet on keksitty.
Vierailija kirjoitti:
Täällä ollaan valmiina myös. Antaa koronan tulla, kotipesässä on mukava köllötellä kaapit täynnä muonaa ja vessapaperia.
Ou jee.
ap
Muistakaa hiiva! Huomenna täydennystä.
Haen huomenna 10 pakettia hiivaa...ja sokeria.
Samanlainen kotivara kuin ennenkin, toimii toisessakin aallossa. Lisäksi luettavaa. Ja hyvä henkinen kantti. Kyllä pärjätään.
Vierailija kirjoitti:
Haen huomenna 10 pakettia hiivaa...ja sokeria.
Sekä myöskin valkoisia vehnäjauhoja. Tulee hyvä kasvualusta koronavirukselle....
Apuva, paperi on loppu!! Pylly jää pyyhkimättä!
Varautukaa paljon pahempaan kuin korona on ikinä ollut, ensi vuoden alussa tapahtuu katastrofi, joka vaikuttaa jokaiseen inisijäänkin täällä, kuinka ei pääse lomareissulle. Silloin olet onnellinen, jos olet elossa. Toivon, että nämä itsekkäät lomainisijät katoaa maapallolta ensimmäisenä. Siinä elämänsä reissu.
Video liittyy koronaan ja toiseen aaltoon.
Suosittelen kuuntelemaan. Ei mulla muuta.
Vierailija kirjoitti:
Haen huomenna 10 pakettia hiivaa...ja sokeria.
Osta reilusti sokeria.
Kai sulla on pontikankeittovehkeet?
.
Talo ja varasto täynnä. Mies osti rekka-autollisen paperia ja säilykkeitä, nyt ei ole meillä mitään hätää.
Toisesta aallosta tulee pahempi kuin ensimmäisestä. Kotivara on jo kunnossa, nyt vain täydellään sitä. En usko että ruoka loppuu kaupoista ihan heti mutta katkoksia voi tulla, hamstrauksia voi tulla kun tilanne pahenee, joitakin tuotteita ei välttämättä enää saa kun jokainen maa haluaa taata oman huoltovarmuutensa, kotiinkuljetus- tai noutoajat voi taas mennä monen viikon päähän jne.
Yhden kahden viikon karanteenipätkän viettäneenä kotona on parempi olla ruokaa&juomaa ja herkkuja. Mutta myös tekemistä eli paljon luettavaa ja lapsille jemmassa pari juttua.
Keväällä hankin - tapojeni vastaisesti- leivontatarvikkeita kollektiivisen paniikin uhrina. Kuivahiivaa löytyy.
Hei me leivotaan.
Minä just pakenin Helsingistä maalle asumaan, pakkasin autoon kimpsuni ja kaikkiin mahdollisiin rakoihin mihin mahtui työntelin jo aikaisemmin hamstraamiani vessapapereita. Kun pidin ikkunaa auki ajaessa, wc-paperit vaan leuhusi ilmassa. Nyt ollaan täällä maalla, kaapit täynnä kahvia jne.
Hieno homma. Vedä peittö pääsi yli, ja olet "turvassa".