Anoppi sabotoi meidän häät! Mikä avuksi?!?
Vaatii minua käyttämään hänen valitsemaa hääpukua enkä saa istua muiden vieraiden kanssa samassa huoneessa. Siis mieheni ja minä pitää olla omassa huoneessa.
Miten voin nätisti sanoa että ei käy. Minun vanhemmat sentään kustantaa häät!
Kommentit (14)
Miten voin sanoa nätisti, että surkea provo?
Annat anopillesi pimprua jospa sitten vähän höllentää otettaan.
Laula sille: "Perutaan häät, perutaan yhteinen hautapaikka ...."
Kosta sille. Riisu itsesi alasti ja pisssaa suhinapisut lattialle. Ehkä myös pienet pierupapanatkin.
Oikeasti. En halua että meidän hääjuhlista tulee sellaiset, ettei kukaan mun sukulainen tai tstävä ymmärrä niitä. Ap
Ette taida olla suomalaisia, siis alunperin?
Sanot että ei käy. Tuntuuko liian vaikealta?
Minä anoppina päätin, että en mene koko tilaisuuteen. No miniä oli jo kirkossa pyllistänyt papille ja juhlissa kekkuloinut alasti kaikki 100 kiloaa hölskyen joka suuntaan. Erohan siitä tuli, onneksi oli kaasona simpsakka neitokainen ja poika meni vuotta myöhemmin tämän kanssa avioon.
Sanot vaan anopille, että joo joo. Ota sen hääpuvun vastaan, viet kellariin ja ostat/vuokraat/teetät oman.
Yksissäkään häissä en ole ollut, jossa hääpari istuisi omassa huoneessa. Sanot tähänkin, että joo, joo ja häissä istutte ihan siellä, mihin haluatte hääparin istuinpaikat laittaa.
Onko kolmen päivän marokkolaiset häät?
Sanot sille että älä kuvittelekaan määräileväsi meidän häissä senkin vanha kurppa.