Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
onko kukaan käynyt lontoossa?
27.01.2009 |
olisimme lähdössä mieheni kanssa lontooseen ja mahdollisimman halvat matkat pitäisi sada jostain. ? ja missä olisi halvin majoitus? tietysti vielä kiinnostaisi missä kadulla on ne shoppailu paikat ja millä kannattaa kulkea siellä eri paikkoihin? ja muutakin tietoa kaipailisin kaupungista. kiitos etukäteen =)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
No lennot esim. Tampereelta Ryanairilla Stanstedin kentälle, tai Helsingistä Gatwickille Easyjetillä. Nämä siis ns. halpalentoyhtiöitä. Ryanairilla oli juuri joku tarjous, lennot jotain 40€ menopaluu. Sitten on tietty Finnair sun muut kalliimmat.
Hotelleja etsit netistä, esim. hotels.com, booking.com yms, vertailet ja vertailet ja vertailet, etsit hyvän diilin. Hotellien omat sivut yleensä kalliimmat.
Riippuu missäpäin majailette, Lontoo on iso kaupunki, shoppailumahdollisuuksia vaikka missä. Riippuu myös mitä etsitte. On Oxford Street, Covent Garden, Camden Town, joka kylässä omat shoppailukadut.
Kannattaa tutkailla Suomi24 sekä Plazan Matkalaukku-sivustoja, sieltä löytyy vinkkejä vaikka kuin.
Ole hyvä. Näillä alkuun.