Nikotiinikorvaustuotteet sisältää aspartaamia
Lopetan ne samantien. Mitkä limsat sisältää aspartaamia? Pepsimaxi? Cocacolazero? Missä kaikessa sitä tiedätte olevan?
Kommentit (11)
Apua, jos kaikessa on. Lopetan aivan kaiken.
Nikotiinikorvaustuotteet ovat idealtaan samanlaista jos heroiinista vieroitettaisiin suuremmilla heroiiniannoksilla.
Höpölöpö. Nicorettessa on sorbitolia ja xylitolia ainakin.
Käytä laastareita, jos huolestuttaa. Ovat muutenkin parempia kuin nikotiinipiikkejä aiheuttavat suun kautta nautittavat tuotteet. Ainoa miinuspuoli on, että nikotiini ärsyttää ihoa.
Nikotiinista ei pääse eroon käyttämällä enemmän nikotiinia.
Vierailija kirjoitti:
Nikotiinista ei pääse eroon käyttämällä enemmän nikotiinia.
Itseasiassa pieni määrä nikotiinia veressä ei aiheuta minkäänlaista nautintoa, vaan nimenomaan tupakoinnista tai muusta nikotiinin nauttimisesta seuraava piikki. Mitä pahemmin on koukussa, sitä useammin ja suuremman piikin tarvitsee "selvitäkseen" vieroitusoireitta.
Tupakka on laillisuudestaan huolimatta yksi voimakkaimman riippvuuden aiheuttavista aineista maailmassa.
Mita vikaa aspartaamissa on? Olen kayttanyt sita joka paiva aamukahviini siita paivasta alkaen kun tuli USAn markkinoille. Ei mitaan haittavaikutuksia, sokeri taas on minulle myrkkya.
Vierailija kirjoitti:
Mita vikaa aspartaamissa on? Olen kayttanyt sita joka paiva aamukahviini siita paivasta alkaen kun tuli USAn markkinoille. Ei mitaan haittavaikutuksia, sokeri taas on minulle myrkkyä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/keinotekoisista-makeuttajista-palja…
Vierailija kirjoitti:
Höpölöpö. Nicorettessa on sorbitolia ja xylitolia ainakin.
Minulle Nicorette aiheutti hitonmoisen väsymyksen. Nicitinellia kokeilin enempi sattumalta kun Nicoretit lopussa ja ei samanlaista väsyä...?
Onko kaikissa karkeissa, suklaassa, jäätelössä?