Perheemme ei matkusta tämä kesänä pääkaupunkiin
Ainakaan meidän euroja ei sinne kanneta tänä kesänä. Jos olisitte asukkaat paremmin hoitaneet koronan mutta olette vähän välittäneet taudista. Katsotaan ensi kesänä uudelleen.
Kommentit (15)
Mekään ei matkusteta. Liikaa ihmisiä joka puolella. Melua ja ahtautta. Maalla on mukavampaa.
Minäkin pysyn vain Espoossa enkä matkusta pääkaupunkiin.
Hyvä vaan. Ei teitä olisi tänne haluttukaan.
Ihan suoraan sanottuna on aika ärsyttävää kun huolimaton jengi ravaa täällä edes takaisin ja tartuttaa koronaa koko ajan uudelleen ja uudelleen.
Joo ei kyllä tänä kesänä kiinnosta pääkaupunkiseudun riennot. Samasta syystä ei mennä myöskään Ruotsiin kuten oli alunperin ajatus. Suuntaamme Lappiin.
Helsingissä nyt vain yksinkertaisesti on ihmisiä sen verran tiheästi että tulee tungosta. Milläs pidät kahden metrin väliä kun porukkaa on niin paljon?
Kuka siellä nyt muutenkaan joka vuosi ramppais, olisinkohan 2011 käynyt viimeksi, sekin oli työasia,
Öyhötysmielenosoituksessa oli pieni kourallinen mänttejä. Nyt landet kuvittelevat että siellä oli jokainen helsinkiläinen.
Voi että sentään! Ihan hirveä menetys...
Vierailija kirjoitti:
Öyhötysmielenosoituksessa oli pieni kourallinen mänttejä. Nyt landet kuvittelevat että siellä oli jokainen helsinkiläinen.
Ja nämäkin luultavasti jostakin Keravalta tai Järvenpäästä. Ja tietysti Kalasatamasta ja Kalliosta. Siellähän ne kutee pääasiallisesti.
Hyvä! Emme kaipaa teitä maalaisia suu auki tölläämään.
Kaikki koulujen loma-ajat böndet tulevat tänne pyörimään jaloissa. Tai ajamaan yhdensuuntaisilla kaduilla väärään suuntaan.
Kiitos Ap.
Onnea ja menestystä teille!