Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Li Andersson: "Talouden linjaukset eivät muutu"

Vierailija
06.06.2020 |

Nyt vasemmistolle tuli hätä, että valtiovarainministeriksi tulisi joku taloutta ymmärtävä ja että velanottoa ja julkisen sektorin paisuttamista ei voi tässä mitassa tehdä. Vaarassa on nyt Suomen talous ja vasemmiston vaalilupaukset

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Linjaukset ei muutu, mutta eduskunnassa on entistä hankalampaa saada päättäjiä äänestämään linjausten puolesta. Vaalit on tulossa ennen kuin huomataankaan eikä kukaan halua silloin olla se, joka sanoo meidän puolueen rakastavan tuhlaamista. No joo, ehkä vasemmistoliitto, koska sen kannattajat ei ole koskaan käyneet vastuullisissa töissä.

Vierailija
2/2 |
06.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä uudella kepuministerillä on vielä kitkerä kakkusyötävänään EU-tulirahaston ja valtionvelan kanssa. Totta kai korona lisää velanottoa ja niin pitääkin tehdä mutta kun nyt näyttää että jokainen hallinnonala hamuaa rahaa itselleen. Velkarahaa pitäisi käyttää infraan joka tuottaa jakovaraa yhteiskuntaan jollakin aika välillä eikä julkisen sektorin kasvattamiseen. Niin kivaa kuin se olisikin luvata kaikille kaikkea. Eikö kokoomuksen SariSairaanhoitaja - keissistä olisi nyt jotakin opittu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla