Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

painon pudotus ja jatkuva panetus

M47
31.05.2020 |

Kolme vuotta sitten, kun mulla paino putosi keväällä, niin oli outo kesä kun panetti jatkuvasti. Ihan koko ajan. Vaimo sai joka päivä. Sen jälkeen taas lisäkiloja vähitellen kertyi, en toki haluton ole missään vaiheessa ollut, mutta libido normalisoitui. Ja nyt taas, maalis-toukokuun hyötyliikunta vei ylikilot ja kunto nousi. Taas panettaa niin että vaimo on hätää kärsimässä. Eilen illalla naitiin tunti ja aamuviideltä uudestaan vähän pikaisemmin. Aina vaan tekisi mieli. Suorastaan kiusallista, kun mielessään nussii melkein jokaisen vastaan tulevan naisen, eikä mitään muuta oikein mielessä olekaan. Pitäisi olla vaimoja edes kaksi tai mieluummin kolme, niin ei tarvitsisi yhtä kuormittaa jatkuvasti. Parisuhde voi hyvin, mutta pelkään että vaimo vielä kyllästyy jos tätä jatkuu kuukausitolkulla. Ikääkin nyt sentään 47 vuotta niin ei viitsisi enää olla kuin joku teinipoika pillun perään.

Onko muilla palstalaisilla vastaavia kokemuksia, miten kymmenen kilon painon pudotus vaikuttaa miehen haluihin? Kyllähän se varmasti testoa lisää, mutta ei uskoisi miten raaka vaikutus sillä on.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole kokemusta painonpudotuksesta, mutta hyvä kunto ja paljon liikuntaa läpi elämän ja panetus on sen mukainen. Ainoa on se, jos treenaa liikaa niin vietti katoaa, vaatii käytännössä itsensä ahtaalle treenaamista.

Vierailija
2/3 |
31.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saman se teki mullekin ja olen nainen =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/3 |
31.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rasvaprosentin pienentyessä testosteronit nousee ja tuo on tärkeä himohormoni miehelle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi neljä