Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kerro hauskin matkailumokasi

Vierailija
14.05.2020 |

Olimme interreilaamassa ja eteläisessä Puolassa jäimme hotelliin jossa oli aivan ihanat aamiaiset, etenkin sivupöydältä tarjotut eräänlaiset savustetut makkarantapaiset tapas-tyyliset pikkusuolaiset olivat niin ihania että aamu toisensä jälkeen lastasimme niitä lautasille pekonin tai kinkun sijasta- matkaseuralainen tiesi herkun nimenkin Puolaksi.
Lähtiessämme neljäntenä aamuna kysyin mitä ja miten nuo herkut oli tehty ja mitä ne olivat. Majatalonpitäjä sanoi että ne ovat ihann tavallisia kuivattuja ja kevyesti savustettuja siankorvia joita on tarjolla vieraiden koirille muun koiran ruuan ohessa jota majatalo antaa asiakkalilleen suuren paikallisen koiranäyttelyn ajan. Me oltiin neljänä aamuna tankattu koirien pöydästä josta oli tarkoitus saada koirille eväitä sinne koiranäyttelyyn, olin ihmetellyt sellaisia noppia joita olin luullut jonkinlaisiksi muroiksi mutta olivatkinn olleet tavallisia koiranraksuja ja niitä siankorvia lautasilla pyörittiin siellä leipäosastoilla ja muuta, nolotti.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Espanjassa oltiin uima-altaalla ihan normaalisti, mies joi oluttakin ja lapset leikki altaassa, oli vaan sellainen vahempi pariskunnta joka tuli meidän jälkeen altaalle ja ystävällisesti heitä tervehdittiin ja lapsiakin vähän hillittiin. Seuraavana aamuna menin lasten kanssa altaalle niin pariskunnan nainen kysyi keitä me ollaan ja sanoin että asutaan tuossa hotellissa. Hotellin allas oli ihan muualla ja se allas oli sen pariskunnan yksityinen piha- allas. Meille oli neuvottu sen hotellin altaa sijainti jonkun remontin takia oudosti. Nolotti

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yhdeksän