Saara Aalto tienaa huomenna noin 700.000 euroa
Ainakin jos on uskominen hänen väitteisiin että aiempaa ilmaista "konserttia" facebookissa seurasi 50 000 ihmistä. (ilmaisuus oli lumetta koska he ruikutti merin kanssa rahaa paypalin kautta silti). Huutista! Mutta näin se menee. Onnea matkaan. Nyt se nähdään kuinka moni maksaa 12,5 euroa lipusta. Huutista!
Kommentit (15)
Huutista? Oletko väärällä sivustolla?
No jos se tosissaan uskoo, että maksullista konserttia katsoo yhtä monet kuin ilmaiskonserttia. Kyllä minäkin suostuisin ilmaiseksi ottamaan monia sellaisia asioita, joista en suostuisi maksamaan.
12,50 on aika paljon kun vähän isommatkin starat pyytää vain 5e.
Joo Saara aalto saa itse ja yksin pitää kaikki nuo rahat.
Toivottavasti olisi vielä ainakin yksi nolla perässä. Saara kuitenkin työllistää, tuskin hänelle ilmaiseksi työtä tehdään, tulee veroja. Molempia tarvitaan juuri nyt.
Saara on kirjoilla Lontoossa, vaikka muutti vähin äänin Merin kanssa sieltä pois lopullisesti viime elokuussa 2019. Ajoivat silloin autolla muuttokuorman kanssa Suomeen. Kaikki "verot" ja myös NoFearSchoolin ja konserttien tulot meneekin nyt näköjään Lontoon firman tilille. Ovat myös rakennuttaneet uuden ok-talon Kirkkonummelle, johon muuttivat. Eivät vain ole muistaneet kertoa tätä julkisuudessa.
En todellakaan menisi sen lesbon konsertteihin, en edes, vaikka se olisi ilmainen.
Mikähän se luulee olevansa.
Upea konsertti ja rahaa tulee! Konsertti kerran viikossa niin 700.000x4=2,8 miltsii kuussa ja se on vuostasolla paljon se. Saa rekkamieskin ostaa uuden farkkurotsin ja aurinkolasit.
Huutista!!! Tienaa ehkä 125 euroa
Se eukko taitaa puhua mitä sylki suuhun tuo. Kyllä ällöttää, kun noitten kahden lepakko akan pärstä on melkein joka ilta lehdessä. mitta on täysi.
Harmi, että podcastia ei voi kuunnella Saaran facesta tai instasta :(
Ainakin minä ostan :)