Naapurin erikoinen asumismuoto
Asuuko naapuri esim. "teltassa" tai asuntovaunussa tai muuten erikoisesti? Minkälainen ihminen asuu näin, täytyykö päässä heittää?
Kommentit (12)
Mun naapuri asuu teltassa ihan meidän teltan vieressä. Outo hiippari.
Asutko naapuriteltassa tai asuntovaunussa siis?
Ei ollut meidän naapuri, mutta tiedän kyllä tapauksen, jossa joku ukko asui sukulaisensa tontilla itse kyhäämässään hökkelissä. Siis se hökkeli oli rakennettu jostain lastulevyjen kappaleista ja peitetty pressuilla eli se ei todellakaan muistuttanut mitään kunnollista asumusta. Viemäröintiä ei ollut ja sähköt oli kai jotenkin vedetty sieltä sukulaisen talolta. Kunnon pas*aloukko se oli. Voitte arvata, että ukko oli rapajuoppo. Ei normaalit ihmiset asuisi tuolla tavoin.
Tuo ei oo juoppo, käy sentään töissä. Mutta mikä saa jonku asumaan noin, täytyykö pään olla aivan sekasin että viihtii noin asua, ei enää ihtekään välitä?
Nikkaroihan se yksi toimittajakin pakettiauton asuttavaksi muuttaen siihen asumaan ja jakaa nyt ylpeänä tarinoita elämäntyylistään.
Missä ihmeessä te itse asutte, jos naapuritkin asuu missä sattuu?
Tässä samalla kadulla on nyt jonkin aikaa asunut mies asuntovaunussa omakotitalon pihalla. Olen epäillyt, että kyseessä on erotapaus, mutta asunto ei ole mennyt (vielä) kaupaksi.
Vierailija kirjoitti:
Nikkaroihan se yksi toimittajakin pakettiauton asuttavaksi muuttaen siihen asumaan ja jakaa nyt ylpeänä tarinoita elämäntyylistään.
Hän teki miehensä kanssa vanhasta pakusta asuntoauton. Kiersivät Eurooppaa ja palasivat jo Suomeen.
Maakuopassa.