Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pyöräilykypärää on pakko käyttää, mutta elinkautisvankeja tuomarit

Vierailija
13.05.2008 |

vain päästelevät koevapauteen ja ehdonalaiseen. Eivätkä edes tuomitse karkaamisyrityksistä varastetulla autolla ilman ajokorttia.



Kansanedustajat säätelevät lakeja mutta eivät itse niitä noudata kun kerran noudattamatta jättämisestä ei ole mitään sanktioita.



Aika pervoksi on mennyt tämä yhteiskunta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ärsyttää jo valmiiksi tuo Kalli, jonka taatusti idiootti-keskustalaiset äänestävät takaisin eduskuntaan ja sitten Kalli vain tyytyväisenä jättää taas lahjoitukset ilmoittamatta, kun kerran "poliittinen vastuu" on punnittu. Ei helvetti... Voiskohan minäkin kaupungin virkamiehenä ottaa reilut 50 000 euroa "lahjoituksena"?

Vierailija
2/3 |
13.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sarvessa sattuu roikkumaan omistajan kypärä, laittaakohan Fouganthine sen päähänsä ennenkuin lähtee sutkuttamaan paikalta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

se ei varmaan mahdu kiinni se kypärä, mutta saattaisi laittaa sen päänsä päälle keikkumaan ellei paiskaa pöpelikköön, jos vaimo on mukana ja Nikita edes vähän maistissa, saattaa vaimo sanoa että laita nyt hitossa toi kypärä päähäs ettet kaatua juovuksissakin ku oot, saattaa Nikita jopa totella kun ei ajattele asiaa sen enempää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän