Hallitus. Kanna vastuusi ja eroa
Meillä on poliitikot puolueessa, joilla n pätevyyttä tämä kriisi hoitaa.
Sitä ei ole nykyinen hallitus, vaan Perussuomalaiset. Heille valta nyt niin loppuu vihdoinkin tämä kriisiaika
Kommentit (13)
Hallitus on hoitanut työnsä hienosti.
Vierailija kirjoitti:
Hallitus on hoitanut työnsä hienosti.
Kiitos. Tämä antaa voimaa jatkaa.
Oottappa pari sekunttia, meidän hallituksen some-ryhmä poistaa tämän oitis.
Jos hallitus eroaisi, Persut syyttäisivät sitä vastuunpakoilusta. Suo siellä, vetelä täällä. Sitä paitsi Persut eivät halua hallitukseen Kokoomuksen kanssa, eikä kukaan muu puolue huoli persuja.
Vierailija kirjoitti:
Oottappa pari sekunttia, meidän hallituksen some-ryhmä poistaa tämän oitis.
Paikalla ollaan! Poistan oitis. T. Some-Marjukka
Hallituskriisi ei auta mitään. Osa ihmisistä toivoo aina hallituksen eroa, oli tilanne mikä hyvänsä. Mukava jaella potkuja täältä kotisohvalta kun on itse täysi turhimus
Kukaan ei ole pätevä hoitamaan tätä kriisiä, koska tämä on ennennäkemätön. Ei kenelläkään ole siitä kokemusta. Toivottavasti nämä välittömän eron huutelijat muistavat vastaisuudessa, jos kannattamansa puolueet pääesvät joskus hallitukseen, vaatia sitä eroa jokaisesta pienestä virheestä silloinkin.
Vierailija kirjoitti:
Perau meidät pekastaa
??????
Mitäs mieltä olet uusimmista kannatusgallupeista, ap?
Ap aloittanut juomisen aikaisin tai jatkanut myöhään.
No evvittukyllä eroo. Hyppää järveen persukokkare.