Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hoitajat tai muut, jotka käytätte hengityssuojaimia - rillien huurtuminen

Vierailija
13.04.2020 |

Joudun nyt käyttämään hengityssuojaimia nyt koronan takia (ei tärkeää, miksi, joudunpahan vain). Ongelma on siinä, että rillit menevät aina huuruun, kun ne ovat minulla päällä. Se on paitsi koomista niin myös ärsyttävää! Mitä teen väärin? Koetan painaa tosi tiiviisti suojaimen klyyvarin (joka on kyllä aika iso) päälle ja rillit siihen päälle, mutta siitä huolimatta isohkot rillini menevät huuruun. Näytän siltä Late Lampaan farmin isännältä.

Pitäisikö olla pienemmät rillit vai nenä? Ensimmäinen olisi tietysti helpompi, jälkimmäinen vähän turhan järeä toimenpide. Ideoita?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ongelma on siinä, että kostea hengitysilma nousee suojaimen alta ylös rillien ja naaman väliin. Jos suojaimen ei tarvitse olla ilmatiivis, niin kokeile laittaa rillit alle ja suojain päälle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kahdeksan