Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voiko halpa vuokra-asunto olla hyvä?

Vierailija
02.04.2020 |

Asun tällä hetkellä kalliissa asunnossa, mutta olen käynyt katselemassa monta sataa euroa halvempia asuntoja jotka on remontoituja ja siistejä. Ihmetyttää vain, että jos asunto on hyvä ja terve niin miksi sen vuokrahinta on niin halpa? Täällä keskimäärin kaksiot 700-900e, mutta nämä joita olen käynyt katsomassa on n.600e ja vieläpä hyvällä paikalla.

Onko tässä joku koira haudattuna?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos Helsingissä niin vaikuttaa huijaukselta?

Vierailija
2/4 |
02.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jos asunto on velaton omistajalleen? Ehkä selviäis, jos varovasti kyselee asiasta. Kuka omistaa, kauanko omistanut, onko vielä velkaa jäljellä, onko oletettavissa, että vuokraaja ei ole selvillä yleisestä vuokratasosta..Joskus on myös sellaisia taloyhtiöitä, että jos taloyhtiössä paljon vuokralaisia, vuokratuotot hyvät ja vastike sen takia pieni. Tällaisia voi olla kaupungin keskustoissa. Mutta ei automaattisesti, se riippuu paljon siitä, kuinka taloyhtiö on asiansa hoitanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi olla. Asunto jota vuokraan on hyvä ja edullinen. Vuokralainen on mukava ja rauhallinen eläkeläisrouva jonka haluan sitouttaa asuntooni mahdollisimman pitkäksi aikaa.

Vierailija
4/4 |
02.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitenkäs lähiseudun palvelut, koulut ja liikenneyhteydet? Niillä voi olla suurikin merkitys vuokraan.