Mitä puuhailitte tänään?
Meillä oli aurinkoista. Käytiin kävelyllä ja leivottiin keksejä ja sämpylöitä. Sitten kunnostettiin vähän pihaa :)
Kommentit (6)
Saunottiin jo aamupäivästä. Sitten rakasteltiin rauhassa. Laitettiin ruokaa ja katseltiin telkkaria. Nyt viestitellään aikuisille lapsille. Sisällä koko päivän ja se on ihanaa!
Puhuin pitkän puhelun ystävän kanssa. Tein ruokaa ja pesin ikkunoita. Tein huomiseksi kaalilaatikkoa, (on vielä uunissa jälki lämmöllä hautumassa) kävin saunassa ja pian menen nukkumaan.
Käytiin ruokakaupassa ja rautakaupassa. Tehtiin ruokaa ja pelattiin lasten kanssa. Käytiin keskimmäisen lapsen ja koirien kanssa lenkillä, kun puoliso kävi töissä ja teki pikku remppaa.
Nyt ilta vain oleillaan ja katsotaan telkkaa. Vanhin lapsi palasi jo armeijaan. 15v siirtyi omaan huoneeseensa ja 19v pitää meille aikuisille seuraa.
Kävin töissä, parissa kaupassa, autopesussa ja autokaupoissa pyörimässä.
Töissä ollaan. Pikku tauolla.