Yle olohuone: kaikki kotona live - mitä mieltä?
Joten myötähäpeä nousee... Onko nää näitä tv-kanavien yrityksiä "viihdyttää" Koronan kanssa kamppailevaa kanssa....
Kommentit (26)
Kelan ei kandeis hyppiä kun koko ajan happi loppuu.
Ei ole pakko katsoa / kuunnella jos ei tykkää.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole pakko katsoa / kuunnella jos ei tykkää.
Aijaa
Vierailija kirjoitti:
Ei ole pakko katsoa / kuunnella jos ei tykkää.
Joo, mutta pakko maksaa veroa tällaisesta sonnasta.. Kyllä kiinnostaa mihin verorahat menee....
En ymmärrä ideaa. Oli puhetta, että kulttuuriväelle loppuu hommat ja heitä halutaan auttaa. Nyt sitten roudataan tuonne Suomen hyväosaisimpaam väestönosaa kuuluvia henkilöitä, jotka pärjäisivät Koronan keskellä muutenkin. Vähän eri asia on niillä ranssilavabändeillä, joiden musiikkia ei kuulu radiosta ja joiden tulot ovat tähänkin asti olleet pienet. Menee ihan väärään kohteeseen nyt Ylen rahat.
EN olee katsonut muttta tuo sohvaperunat on kaikelti eritttäin nerokas keksintö.
Ehkä tarkoitus on että kun katsoo näitä "viihdeohjelmia" niin ajatus kuolemasta ei tunnukkaan enää niin pahalta.
Myötähäpeä melkoinen tällaisessa väkisinväännetyssä ohjelmassa ja hei taas Mikko Kuustonen!!!!
Vierailija kirjoitti:
EN olee katsonut muttta tuo sohvaperunat on kaikelti eritttäin nerokas keksintö.
Yhdistäää ihmisiä hyvin intensiiivisesti mikä on kaikeeen ydin tosi tv sssä.
Hyvä idea, mutta ei pysty katsomaan Elastista 😲
Vierailija kirjoitti:
Ehkä tarkoitus on että kun katsoo näitä "viihdeohjelmia" niin ajatus kuolemasta ei tunnukkaan enää niin pahalta.
Tää on kyllä tosi huono ohjelma. Kuka hitto luulee että elastinen ja kuustonen luo toivoa tänne? Siis näähän on aina joka paikassa typerän "positiivisuutensa" kanssa... Nää in kaikkea muuta kuin hyviä tyyppejä.
Minusta ideana ihan kiva, kun tykkään netissäkin katsoa kaikki livelähetyksiä ja livetilanteita muutenkin. Toisaalta artistit eivät vastaan kyllä omaa makua yhtään. Yhteisöllisuus minusta kiva asia ja netissäkin se ajatus, että monet ihmiset ehkä jopa ympäri maailmaa ovat yhdessä jos on livelähetys ( tai live-stream niinkuin pitäisi hienosti sanoa) ja ehkä sitä samaa ideaa voisi tv.n puolella lisätä.
Ei noi artistit toimi livenä ollenkaan. Nolon kuulosta.
Olen yksinäinen eläkeläinen, tykkään kyllä Elasta, mutta en tuosta hänen ns musiikistaan. Toivoin, että tässä ohjelmassa olis myös ikivihreää iskelmää ja tanssimusiikkia. Yksinkin vois pyörähdellä tvn tahtiin, olis niinku kaveri se tv. Meillä vanhoilla kyllä olis tarvetta mukavalle viihteelle.
Elastinen EI osaa laulaa, huh kamalaa kuultavaa.
Nyt koko ohjelma keskeytettiin "ääniongelmien" takia... 🤣🤣🤣🤣
Ainoastaan Kela ja Elastinen "laulamassa"? Ei hemmetti.