Miten te yh-äidit ja -isät ajoitatte wc-käynnit?
Mies lähtee 2 vk työmatkalle ja mietin jo että miten selviän. Pidätettekö ja menette sitten kun lapsi nukkuu vai miten toimitte?
Kommentit (11)
Vierailija:
Mies lähtee 2 vk työmatkalle ja mietin jo että miten selviän. Pidätettekö ja menette sitten kun lapsi nukkuu vai miten toimitte?
suosittelen pidättelemistä, laita vaikka vaipat itsellesi jos sattuu vahinko lirahtamaan!
Lastentarvikeliikkeissä myydään ulostepulloja yksinhuoltajille, käytämme niitä.
ajoitat jos mies on töissä ja sillä aikaa tuleekin hätä? vai pidätteletkö aina miehesi työpäivän ajan?? höh..
Lapsinipun nostan sitten tynnyriin. Hyvin ovat pysyneet pahanteosta pois pissahetkien ajat. Joskus jopa selailen seiskankin kannesta kanteen pytyllä kaikessa rauhassa; silloin annan tosin lapsille purkat suuhun niin viihtyvät paremmin tynnyrissään.
Mutta ei kai me kaikkia niksejä viitsitä vuotaa...
housuun ei saa lirahtaa, mutta toisaalta aivan muutaman minuutin väleinkään ei oikein kannattaisi käydä.
ja sitten ei päästä edes vessaan ilman miestä..HAH HAH :D
Mitä sä nyt ap tyhmiä kyselet?????
Jos tulee tooosi kova hätä kesken päivän, niin soitan naapurille että tulis hetkeks vahtii lapsia.