KELLÄÄN ollu raskausOIREITA rv 3+??
Kaukaa haettua sittenkin? 3+5 olis viikot, JOS nyt ees olis raskaana.
Väsyttää ja vatta " täysinäinen" ? Välillä huono olo.. Alapäästä vähän nipistää?
Meneekö vauvakuumeen piikkin?
Kommentit (7)
suomea. Mistä hemmetistä me voitais tietää, nipistääkö sun alapäätä. Jos lauseen perässä on kysymysmerkki, se on muille tarkoitettu kysely tai tiedustelu.
Jos mää tässä ajattelen kehoni muutoksia ja jos jollain olis ollu moisia itsellään ennen kuukautisten myöhästymistä.. Olisko?
Hanki itse elämä! :)
Ap
käytöstapoja.
Toivotko ap olevasi raskaana? Turhan aikaista sanoa, mutta luota omiin tuntemuksiin.
Rinnat taisi myös kipeytyä noihin aikoihin, ulkoreunoista kun sisäänpäin painoi niin tuntui semmoiselta jännältä, vähän niin kuin maidon nousu rintoihin (tämän yhteyden huomasin sitten vauvan synnyttyä).
Kyllähän niitä oireita voi kuvitellakin, mutta itselläni ainakin nuo olivat niin vahvoja, että en yllättynyt positiivisesta tuloksesta hetkeäkään :)
2
ja se näkyi minusta jotenkin ulospäinkin, sillä oltiin kaverien luona kylässä ja hän kysyi minulta saunassa, että olenko raskaana. Sanoin, että joo, mutta vasta ihan alussa ja mistä sen huomaa - hän vain nauroi ja sanoi, että silmistä sen näkee :)