Te joilla on asiat hyvin mutta silti palstailette.
Kommentit (13)
Olen eläkkeellä joten aikaa riittää myös turhuuksiin.
Työvuoron aikana käy usein aika pitkäksi.
Pieni ruukku = Vähemmän satoa, mutta tod. näk aikaisemmin, joka olisi hyvä. Saada satoa koko kesä
Iso ruukku = enemmän satoa, mutta tod. näk satoa ei vielä tulisi kesän alusta.
Jos taas jättäisikin keskikokoisen välistä ja laittaisi pieneen ja isoon ruukkuun ..
Hmm .. kun on vaikeeta. Juon tässä kahvia ja näpyttelen tänne, tätä suurpäätöstä tehdessä ..
Mitä suosittelisit ap ?
Zinc
Minulla on niin paljon rahaa etten käy töissä. Täällä provoilu on mukavaa ajanvietettlä sen jälkeen kun päivän treenit on tehty ja muut harrastushommat lopetettu.
Kurkistan tänne aina silloin tällöin, saattaa mennä kuukausia välissä. Tällä kertaa seurasin linkkiä ja jäin katselemaan, mitäs muuta täällä puhutaan. :)
Teen osa-aikatyötä joten vapaa-aikaa on paljon. Harrastan liikuntaa lähes joka päivä mutta olen introverttiluonne joten ihmisiä en jaksa jatkuvasti töiden jälkeen nähdä. Palstailtua tulee jonkin verran joka päivä, mutta kesällä vähemmän kun tulee vietettyä enemmän aikaa ulkona.
Eihän tuonne ulos hyvä mies pistä koiraakaan. On aikaa kun rahani kasvaa puussa.
Vierailija kirjoitti:
Työvuoron aikana käy usein aika pitkäksi.
Sama. Jollakin se työpäivä on saatava kulumaan.
Mulla menee yhden ketjun lukemiseen ja siihen vastaamiseen pari minuuttia, riippuu miten pitkä ketju ja jaksaako kiinnostaa. Jotkut suljen jo parin kommentin jälkeen.
Aika harva varmaan istuu täällä sinne yhteentoista asti lukemassa ja kommentoimassa kaikkea.
Tosin sekin on määrittelykysymys, kenellä on "asiat hyvin". Itse olen ihan tyytyväinen elämääni.
En minä päivystä palstalla koko päivää, harmittaa kun mielenkiintoiset keskustelut häviävät nopeasti turhien aloituksien taakse. Jos asiat on niin huonosti ettei keksi muuta tekemistä kuin provoilua voisi jo mennä hoitoon.
Täh? Siis juuri siksihän minulla on aikaa pyöriä missä pyörin koska asiani ovat hyvin. Omituinen kysymys.
Itsekin töissä ja välillä ei ole mitään tekemistä. Silloin tulen palstailemaan.
🇺🇦🇮🇱
Juon kahvia ja pohdiskelen, että pieni ruukku chilille ja keskikokoinen. Helppo sijoittaa ikkunalle.
Iso ruukku chilille ja keskikokoinen. Vaikea sijoittaa ikkunalle.
Kumpi valita!
Zinc