Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Turhautunut työpaikkaan

Vierailija
25.02.2020 |

Kukaan ei ymmärrä kuinka paljon töitä päivän aikana teen. En odota kiitosta tekemästäni työstä mutta olisi kiva edes joskus saada jotain mukavaa palautetta vaikka raadan kuin joku eläin. Päinvastoin, tuntuu että mitä enemmän teen töitä sitä enemmän minua rangaistaan. Onko nykyinen työelämä oikeasti tätä? Kaikki vain lipuu harmaana massana hymyttöminä ja suorituskeskeisinä. En jaksa tätä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On :( Siksi olen työtön ja mieluummin olen työtön kuin raadan joku eläin oravanpyötässä. Raha ei ole kaikki kaikessa. Itse olen tyytyväinen näin.

Vierailija
2/4 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se työelämä tuota on. Tee työsi ja pidä vapaa erillään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On. Minä saan sentään kovaa palkkaa, että kestän sitä paskaa. Muuten olisin lähtenyt jo ajat sitten.

Ja tuohon päälle täysi k-päät työkaverit.

Ei enää kiinnosta töissä mikään ja motivaatio nollassa. Teen vain pakollisen ja menen kotiin, missä onneksi on kaikki hyvin ja ihana perhe. Niiden vuoksi sitä jaksaa.

Vierailija
4/4 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samalta itsestäkin tuntuu. Vaikka kuinka raataa niin teet niin tai näin aina tulee sanomista. Naurettavaa, että jopa valtion hommissa on tulostavoitteet vaikka kukaan ei voittoa saakaan. Meilläkin taas koveni tavoitteet. En itse jaksa enää välittää, teen minkä teen ja suljen työpaikan oven lähtiessä. En anna yhtään ylimääräistä, koska aina kuitenkin valitetaan ja kiitosta saati hyvää palautetta ei saa koskaan. Ei kiinnosta antaa yhtään ylimääräistä, kun ei mikään raataminen riitä. Tottakai yritetään repiä kaikki mahdollinen irti, mutta voi itse miettiä paljonko on valmis antamaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme seitsemän