Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä takia av:n lukeminen = huono, mutta kirjojen lukeminen hyvä?

Vierailija
14.02.2020 |

Osa kirjoistakin kuitenkin ihan kauheaa roskakirjallisuutta kuten kalevauva. Ei käytännössä mitään eroa.
En tiedä lukeeko monetkaan ihmiset mitään erityisen kehittävää. Miksi netissä palstailu on noloa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeasti av on paljon parempi kuin kirjat. Kaikkihan täällä ovat: älykkäimmät, hoikimmat, viisaimmat, synnytyksestä parhaiten palautuneet ja kirjallisesti lahjakkaimmat.

T. J. L. Runeberg.

Vierailija
2/2 |
14.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Molempi parempi. Vauvapalstahan tarjoaa erinomaisen alustan monenkirjavien mielipiteiden esittämiseen. Myös elämässään pettymyksiä kokeneet voivat kokea vauvapalstalla katharsiksen päästessään lietsomaan tulikivenkatkuisia ketjuja, joissa sukupuolten sodan kuumimmat liekit polttavat vastustajien argumentteja karrelle. Kirjoitukset saattavat aiheuttaa lukijoille mielipahaakin, mutta se on pieni hinta siitä, että jotkut saavat vertaistukea ja lievennystä katkeruuteensa tai sisältöä elämäänsä.

Kirjallisuuttakin kannattaa lukea. Jokainen löytää mieltä ylentävää luettavaa. Kun lukee tarpeeksi, oppii ymmärtämään ihmisluontoa ja hyväksymään erilaisuutta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme seitsemän