Miksi pojat saavat syrjiä tyttöjä koulussakin?
Näin ystävänpäivän lähestyessä tulee taas mieleen kouluaikojen ystävänpäivät. Koulussa oli ystävänpäivinä järjestetty ohjelmaa. Oppilaat arvottiin tyttö-poika-pareihin. Minun parini eivät tietenkään suostuneet minun parikseni. Niinpä en voinut osallistua ohjelmaan. Piirissä kukaan poika ei suostunut pitämään minua kädestä kiinni joten en voinut osallistua siihenkään. Kotona itkin.
Kommentit (10)
No kuule en minäkään suostunut tanssimaan yhden pojan kanssa joka rivistä mun kohdalle sattui. Enkä suostuisi vieläkään nyt neljäkymppisenä. Ällöttävää että koulussa pakotetaan koskemaan toisiin ihmisiin ja olemaan lähellä jos ei halua.
Vierailija kirjoitti:
Ja tytöthän ei tietenkään moista harrasta poikia kohtaan.
Enemmänkin tytöt syrjivät niitä kiltimpiä poikia :(
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ja tytöthän ei tietenkään moista harrasta poikia kohtaan.
Enemmänkin tytöt syrjivät niitä kiltimpiä poikia :(
Höpö höpö.
Niinpä-niin, pojat eivät saa syrjiä tyttöjä, mutta tyttöjen tekemisiin ei saa puuttua? Tämä on sitä modernia tasa-arvoa?
Se oli myös aika paha kun pakotettiin väsäämään jotakin ystävänpäiväkortteja. Itsellähän ei koskaan ollut kavereita, joten jouduin tekemään kortteja ei kenellekkään. Kaikkihan tästä kaverittomuudesta tiesivät opettajia myöten.
Suht nöyryyttävää.
Kerran yks mies jonka kanssa en ollu työpaikalla alkanu flirttailee, niin oli yks pvä ku meidän täyty mennä piiriin, niin tää mies meni tyylii pesee kädet heti ku joutu koskee muhun silleen "Hyi, iikk".... 😂😂😂 Ja en oo mitenkään ruma tms.
Miia? Ihan sun oma vika, ettei kukaan pojista tahtonut tehdä sun kanssa paritöitä, tanssia tms. Et ole etkä ollut ollenkaan niin viehättävä kuin itse luulit, ja päällekäyvä flirttailusi varmasti tuntui todella ikävältä. Tykkäsit kovasti pojista, mutta he eivät sinusta. Kyllähän me yritettiin sulle asiasta sanoa, mutta et vaan halunnut ymmärtää, kun niitä muita on niin paljon helpompi syyttää kuin löytää itsestään vikoja.
Mitenköhän käy kun pojan luokalla on 22tyttöä ja 5 poikaa.
Oikeasti. Kenen luokalla ei ole ollut sellaista hylkiötä, joka syystä tai toisesta ei ole oikein osannut olla muiden kanssa, tajunnut huolehtia hygieniasta jne? Eikä jonkun syyläsormeen ole kiva koskea näin aikuisenakaan. tai tanssia jonkun kanssa, joka haisee hielle tai ole pessyt hampaitaan kolmeen viikkoon. Eihän se tuolle hylkiölle kivaa ole, mutta hyvin ymmärrettävää.
Ja tytöthän ei tietenkään moista harrasta poikia kohtaan.