Ystäväni myy itseään
Ja syyksi sanoo että kun miehiltä ei saa mitään oikeeta, ottaa sitten hintaa palveluistaan.
Muutenkin enemmän tyttöihin päin.
Mitä mieltä olette?
Kommentit (21)
Mikäs siinä. Niin teen minäkin. Tykkään myös tytöistä enemmän.
Miksi mun pitäisi olla jotain mieltä? Kuulostaa vapaaehtoselle, joten siitä vaan.
Ootko kateellinen?
”Ihan kaverin puolesta kyselen...”
Ainahan mies joutuu naisesta maksamaan. Avioliitossa varsinkin.
Kaikki voittavat, eli win-win-tilanne.
Mun kaveri rupes sokerideittailemaan. Maailmastaan tietoinen semilesbo. :D Ei käytä mitään merkkituotteita, vaan kaikki mekot yms on kierrätystavaraa. Hän sai ekan vuittoninsa ja sähähti. Piruako hänelle tuollaista "paskaa" tyrkyttävät, kirjekuoria kiitos!
Mä olen tätä nauranut pitkään. Mutta sai asian toimimaan haluamallaan tavalla.
Jokainen työssäkäyvä ihminen sekä myös yrittäjä myy itseään.
Tuollaisia pitäis olla enemmän, niin kukaan ei olisi puutteessa.
Tapahtui kauan sitten. Ja juu, ei päänsä kestänyt. Tuli raiskatuksi.
En ole ollut kateellinen. Pahoillani vain.
En tiedä mitä tekee, missä on. Muutin kauas ja synnyinkaupunkiin ei ole tehnyt mieli, edes käymään.
Ap
Ilmeisesti hän ei pysty näkemään vaihtoehtona sitä, että ei olisi miesten kanssa ollenkaan, vaan ajattelee, että se on jonkinlainen pakko josta sitten kannattaa ottaa edes maksu. Usein tässä on taustalla seksuaalista väkivaltaa, tulee mieleen eräs tv-ohjelma, jossa seksiä myyvä nuori nainen, taustallaan paljon seksuaalista väkivaltaa, sanoi, että kun miehet kuitenkin haluavat käyttää hänen kehoaan niin maksakoot siitä sitten edes.
Vierailija kirjoitti:
Jokainen työssäkäyvä ihminen sekä myös yrittäjä myy itseään.
Jos tuon itsensä myymisen nyt laskee aikansa ja osaamisensa myymisenä. Paljon enemmän muitakin kuin stressihormonitoimintaa taidetaan tuossa työssä kuitenkin käyttää.
Vierailija kirjoitti:
Tuollaisia pitäis olla enemmän, niin kukaan ei olisi puutteessa.
Etkö näe peilistä heikkoa miestä kun tulet hran luota kotiin? Olen matkustellut ympäri Eurooppaa ja kun ystäväni menivät kukin bordellien ovista sisään niin sanoin heille että minäkin menen tuohon seuraavaan bordelliin. Oikeasti heitin 20min lenkin. Alennat itsesi kahdesti kun käyt hran luona.
1. Maksat naisesta.
2. Likaat itsesi.
Että vain naiset tienaavat seksillä.
Verotoimistosta päivää, Onhan ystäväsi muistanut maksaa verot ja tilittää kaikki pakolliset maksut asianmukaisesti? Veronkiertäjiähän emme hyvinvointivaltiossa sulata.
Tajuaa sentään ottaa maksua toisinkuin maan muut sarjavoimaantujat
Hän siis myy seksiä, ei "itseään". Female privilege.
Mikäs siinä, jos hänen päänsä sen kestää. Ottaa sen mitä tarvii ja moro.