Alma Hätösen hame on ihan kamala tuosta yläosastaan...
https://www.is.fi/viihde/art-2000006376526.html
Ei todellakaan imartele hänen rintamustaan. Miten on kehdannut edes laittaa tuon päälleen.
Kommentit (16)
Hame? Ei hameessa ole yläosaa. Kyseessä on iltapuku.
Juu, minäkin näin tuon kohdan gaalassa. Ei sovi kyllä kenellekään tuollainen yläosa paitsi jollekin muovinukelle.
Hameen yläosa eli vyötärö on ihan tavallinen, ei siinä ole mitään moitittavaa.
Mekon miehusta sen sijaan ei ole kovin imarteleva, mutta tuon mallinen iltapuku onkin haastava kenelle tahansa.
Mekko se oli. Ei hame.
Juu ei toiminut ja ei imarrellut. Tonne menevät räväyttää ja näyttää sit muhkuraisilta riipparinnoilta monet. Tyylitöntä.
Vaatisi todella tiimalasivartalon toimiakseen tuollainen puku. Ja ei, en nyt tarkoita että tissien pitäisi olla isot, vaan vyötärön todella pieni ja erottuva.
Latistaa rinnat. Pitäisi olla parempi tuki rintojen alla, tosi huono idea olla ilman jonkin sortin tukea vaikka onkin nuori nainen. Mutta jotkut mekot latistaa vaikka olisikin teipannut tukea rintojen alle.
Peruslötköt. Tollaset on useimmilla ilman push-uppeja ja näkymä nykyään jo noin nuorilla riippuu. Kiitos siitä että uskalsit näyttää ne!!
Ja voi nyt luoja! Hätös Alma ei ees oo enää pitkään aikaan ollu ees YleXllä töissä. Nytkin jo toisella radiokanavalla ja sitä ennen BBssä.
Ja tuo rytky ei istunu ollenkasn. Jotain pystiäki kun oli jakamassa, niin toinen tissikin oli paljon alempana kuin toinen tai sitten countour oli tehty ihan päin pyllyä.
Joo näytti melkein että mekko olisi pitänyt saada ylemmäs. Mutta ei mahtunut
Hameessa ei ole yläosaa ollenkaan. Mekossa/leningissä sitten taas on.
Alma ei ole missään vaiheessa osannut pukeutua. Eikä osaa jatkossakaan.
Vierailija kirjoitti:
Hameessa ei ole yläosaa ollenkaan. Mekossa/leningissä sitten taas on.
Joo, tuli jo selväksi.
Olkaimeton mekko aina riski valinta, tahtoo valua alas ja joutuu koko ajan nykimään ylöspäin. Alma tainnut unohtaa nykimisen. Voi kauhistus mikä mekko, tuon olisi voinut pelastaa lisäämällä helman rimpsua kaula- aukkoon.
Mutta hyvä että alaosan kanssa näköjään moppasi kaikki lattiat.
Miksi tissien pitäisi olla pallot? Litteätkin rinnat on ihan seksikkäät, eikä niitä pitäisi joutua muokkaamaan ympäristön toiveiden mukaan. Vai piilossako pitäisi pysyä ja hillityissä asuissa, jos rinnat eivät ole näyttävät?
No on aika huonosti istuva. Rinnat venyy ikävän näköisesti.