Listataan asioita, jotka ovat nykyään naisille (feministeille) voimaannuttavia
1. Nenärengas. Pitää olla se karmea nenärengas
2. Korvien venytykset
3. Tatuoinnit
4. Kaikki muu rauta naamassa, paitsi pilkkaavat niitä naisia joilla on sievät, pienet korut korvissa
5. Kiroilu
6. Syljeskely
7. Roskien heittely (tätä etenkään en tajua)
8. Leikataan hiukset lyhyiksi/sivusiiliksi/siiliksi
9. Värjätään ne lyhyet hiukset jollain räväkällä värillä (violetti, kirkkaanpunainen yms.)
10. Haukutaan miehiä kaikesta ja koko ajan. Jos joku mies tekee asian x, niin kaikki miehet ovat sikoja ja pienimmässäkin kinassa mies pitää aina jättää
Otan vastaan mielipiteitä asiasta, mutta vain perusteltuna.
Kommentit (10)
Nyt on menny teiltä käsitteet aivan sekaisin.
Kouvolatukka.
Verkkarihousut.
"natural" eli eipä jaksanut tänäänkään meikata.
Nuo kaikki omaavilla on miehet.
Minä olen tavallinen terveyalalla työtä tekevä. Raidoitetut vaaleat hiukset. Ei tatuointaja ja vain pienet korvikset.
Miestä en tarvitse, enkä halua. Koska olen kokenut, että itse antaa ja ei saa mitään.
Tyttökalenterin teko erilaisilla alastomuusastella ja sellaisten myyminen on mille tahansa mimmiryhmälle feministinen voimaannuttava teko.
Kenelle tahansa miehelle minkä tahansa tyttökalenterin pitäminen hallussaan tai näkyvällä paikalla on vähintään julkisen somehaväistyskampanjan vaativa naisia alistava rikos.
Kenelle noita kalentereita on ajateltu tehtävän vai onko niillä todella noin häijysti ajateltu dualistinen funktio?
Vierailija kirjoitti:
Nuo kaikki omaavilla on miehet.
Minä olen tavallinen terveyalalla työtä tekevä. Raidoitetut vaaleat hiukset. Ei tatuointaja ja vain pienet korvikset.
Miestä en tarvitse, enkä halua. Koska olen kokenut, että itse antaa ja ei saa mitään.
Katkeruutta olet saanut valettua itseesi. On olemassa hyviä miehiä, vähemmän hyviä, ei hyviä, ja sitten ne noiden väleissä. Yhtäläillä on näitä naisia. Kaikissa miehissä ei ole vikaa jos sinä olet epäonnistunut parinvalinnassa. Ymmärräthän tämän?
Työkaveri juuri äskettäin oikein kehuskeli ottaneensa septumin, kun häntä ei kuulemma mies määrää. Tunnen tämän miehen ja hän oli kiltisti pyytänyt että miettisivät yhdessä jotain muuta ratkaisua, kun mies ei koe nenärenkaita mitenkään nättinä. Tarjoutui mm. ostamaan naiselle mieleisen korun/korvikset ym. mutta ei, naisen oli pakko saada septum ja töissä kehuskeli "näpäyttäneensä" miestä joka yritti päättää hänen kehostaan.
En vaan tajua.
Lisäksi isyyshuijaukset kuten toissapäivän lehdessä oli, naisen mystisestä eurosta uhriutuminen ja miesten jotka vastustavat "yleistä asevelvollisuutta" pilkkaaminen ulisijoiksi.