Mainitkaa yksikin ikoninen 2010-luvun biisi.
Ei sellaisia ole. Radiossakin soivat aina ne samat kasari- ja ysärihitit.
Kommentit (84)
Melkeinpä kaikki listahitit mitä kymmeneen vuoteen on mahtunut. 20v päästä niiden mukana jorataan nostalgiadiskoissa.
Kaikki kuunneltava kevytmusiikki on tehty jo 1960-1980-luvuilla.
Monta biisiä tulee kyllä mieleen, mutta hyviä ei äkkiseltään yhtään.
Aviciin wake me up. Vaikka oonkin 79 syntynyt.
Vierailija kirjoitti:
Kaikki kuunneltava kevytmusiikki on tehty jo 1960-1980-luvuilla.
Ok boomer
Ei se, että en itse jostain kappaleesta pidä estä sitä, etteikö se voisi olla yleisemmin ikoninen, joen tarjoan kolme äkkiselään mieleeni tullutta koimaista ehdokasa
Chisu Saotage
Maustetytöt Tein kai lottorivini väärin.
Karri "Paleface" Muurinen Helsinki-Shangri-La
PS: Itse hämmästin siitä että kaksi kolmesta ehdokkaastani on nias-aristejen tekemiä, vaikkae eihän tekijän sukupuolella pitäisi olla mitään merkitystä eihän.
Jari Sillanpää: Sinä ansaitset kultaa
Lauri Tähkä: Minun Suomeni
Jenni Vartiainen: Missä muruseni on
Pharrell Williamsin Happy soi jokunen vuosi sitten kaikkialla.
Adele: Rolling In The Deep, Someone Like You, Set Fire To The Rain
Kyary Pamyu Pamyu - PONPONPON
Moni toki pitää ikonisena lähinnä sitä itselleen mieleisintä musiikkia.
Katseltiin uutenavuotena YouTubesta jotain soittolistaa jossa oli 2010-luvun hittejä ja oli kyllä surkea tarjonta... 2000-luvun hiteissäkin oli paljon enemmän tarjontaa... saati 90- ja 80-luvun.
Arttu Wiskarin monet hitit, esim. Mökkitie, Tuntematon potilas ja Sirpa
Vaikka mielestäni nykymusiikki on syvältä, niin asia on niin, että ikoniset biisit tiedetään vasta myöhemmin, nyt on liian aikaista kysyä.
Chisu - Sama nainen