Mulle soitti pari iltaa sitten lehtikauppias kännissä!
Siis oli ilmeisesti iltaa viettämässä ja ottanut useamman kun soitti mun puhelimeen. En ehtinyt vastaamaan ja soitin takaisin ja ensin vastas joku toinen mies ja kun sanoin nimeni ja kerroin että olitte yrittänyt soittaa, antoi puhelimen toiselle joka kännissä kyeli että onko mulla vielä tietokone myynnissä mikä on jossain lehessä... Mä änkytin et ei mulla mitää tietokoneita oo myynnis... löí sitten luurin korvaan.
Eikä oo kovinkaan kauaa kun joku mies iltasella soitti ja rupes kaikkia höpisemään ja kun vastailin sen kysymyksiin (ihan puutaheinää) paljastui että oli saanut mun numeron yöchatista!!!
Mä ilmeisesti tietämättäni harrastan kaikenlaista!
Kommentit (4)
ei löytynyt enirosta ja muutenkin oli niin erikoinen numero että sellaisista on soittanu vaan lehtien kauppaajat. Siis tavallista pidempi numero.
Voi tietysti olla että joku tekee pilaa... mulla tosi helppo numero.
siis tyyliin
+358649889432?? Mulle ei oo aiemmin kuin lehtikauppiaat soittanu tollasista.
Siinähän on vaan maatunnus edessä!! Ei jumalaut jotkut on pihalla!!
Jos sulla on katkera exä tai joku muu joka saataa tehdä sulle tota kiusaa, voit käydä poliisin juttusilla, toisen nimissä ei saa laitella ilmoituksia saati treffi-ilmoituksia.