Tunnetteko ihmisiä, jotka ovat yhtäkkiä muuttaneet maailmankatsomustaan?
Tuttuni asui pitkään jossain metsässä, mutta nyt yhtäkkiä työn ja sosiaalisen elämän vetäessä muutti kaikista kalleimmalle asuinalueelle koko Suomessa. Minulla ei mitään tätä vastaan, mutta kun tätä ennen ne kaikki jutut siitä että minimaalinen kulutus ja ympäristö ja päl päl... Selittäiskö joku?
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Ehkä jotain kolahti päässä ja järki palasi. Saisi useammallekin naiselle käydä näin
mies51v
Toki itsekin ajattelen että järki, mutta kun juuri sain tietää ja tyyppi oli aiemmin niin ehdoton, niin toki vähän vetää oman pakan sekaisin kun luuli tuntevansa ihmisen. Eli kuitenkin kaikki viherhömpötykset on vain oman keskinkertaisen tilanteen hallinnointia kunnes oikeasti tärppää uralla? Tältä näyttää nimittäin. En todellakaan tuomitse mitään, mutta on tosi mielenkiintoista tämä ja muokkaa omaa käsitystä ihmisistä ja manifesteistaan.
Ajattelin ennen itseäni vasemmistolaisena, mutta sitten kun rupesin tutustumaan vasemmistolaisiin ihmisiin niin mieli muuttui
Ehkä jotain kolahti päässä ja järki palasi. Saisi useammallekin naiselle käydä näin
mies51v