Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi jotkut haluavat asua keskellä ikuista työmaata? Ja vielä maksavat siitä älyttömästi. Esim. Ruoholahti, Kalasatama.

Vierailija
09.11.2019 |

?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tajua. En suostu Helsingin hintoihin.

Vierailija
2/4 |
09.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helsingissä on kivoja 50-luvun lähiöitä, jossa hinnat on ihan maltilliset, ja ympäristö on viihtyisä. Silti jotkut maksavat noista työmaakuutioista ihan kipeitä hintoja. En tajua. Mitä ne sillä rahalla oikein saavat? Siitäkö kannattaa maksaa, että ovat "uusia"? Ihan uudelta se 50-luvunkin asuntokin sisältä näyttää, kun sen remppaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asun Kalasatamassa Parrulaiturilla. Tässä kohtaa ei näe yhtään työmaata. Uusi asunto on ihana, lasitettu parveke, oma sauna, merinäköala, Mustikkamaa vieressä ja venepaikka Kulosaaressa. Parempaa en voisi kuvitella!

Vierailija
4/4 |
09.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalasatamassa Redin eteläpuoli on muuten valmis, paitsi koulun laajennus on kesken. Sompasaarikin valmistuu ensi vuona. Sitten on vielä Nihti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi