Pelottaako sinua Prismassa jos vaikka Ruåttin kuninkaalliset tulee vastaan, jouluostoksilla?
Mitä siinä osaisi sanoa kun kohdalle osuvat? Niillähän on jokavuotinen perinne ostella Prismasta kaikkea kivaa joulukotiin.
Kommentit (11)
Tunnen julkkiksia niin huonosti ja kiinnitän vähän huomiota kanssa shoppailijoihin, että suoritan omat ostokseni ripeästi välittämättä muista.
Ainakin Vickanille voisi tokaista ihan vaan rennon huolettomasti "Hejsan!"
Tietysti sanoisin God jul till er 🎅
Ei. Olen kuninkaallisia tavannut ennenkin. Sitä paitsi Ruotsin kuninkaalliset ovat sen verran maanläheisiä, ettei niille tarvitse pokkuroida.
Kuninkaalliset ovat rasismin ruumiillistuma, koska heille on suotu muita korkeampi asema synnyinperänsä perusteella.
No ei pelota. Ei ne ole yhtään sen parempia ihmisiä kuin minäkään. Estelle on kyllä sen verran söpö että saattaisi jännittää.
Mutta hehän käyvät siellä yksityishenkilöinä, ingongito, ei ole mikään virallinen vierailu kyseessä.
Ojjoj, det skulle vara härligt att treffas dom!
Vierailija kirjoitti:
Ojjoj, det skulle vara härligt att träffa dom!
Kaikkihan sen nyt tietää että suomalainen joulukinkku on parempaa kuin roottalaine, sitä ne täältä vaan hamuaa.
joo ihan kauheesti
pitääkö niiata vai vaan moikata