Minkälaista seksiä harrastatte kuukautisten aikana?
Saako mies pärjäillä omillaan vai onko mitään yhteistä kivaa?
Kommentit (10)
sinne vaan puolukkasoosia, on kumma syy pihistellä. oksitoniini eritys rouvallaki parantaa kiukkusuuttta.
En minkäänlaista seksiä, tulehdusriskin takia.
Ehkä joskus sormettelen itseäni klitoriksen päältä mutten työntele sormiani sinne.
Vierailija kirjoitti:
En minkäänlaista seksiä, tulehdusriskin takia.
Ehkä joskus sormettelen itseäni klitoriksen päältä mutten työntele sormiani sinne.
Siis minkä ihmeen tulehdusriskin?
Mikä siellä tulehtuisi ja miksi, ja miksi muilla ei tulehdu?
Normaalia seksiä. Suuseksiä molemmin puolin myös. Asennoista yleensä lähetyssaarnaaja ekoina päivinä koska silloin veri runsaampaa ja menee kätevästi alle laitettuun pyyhkeeseen. Loppupäivinä myös ratsastus ja muut kuvioissa.
Aika samanlaista kuin muutenkin, vaihtelee. Pyyhkeen päällä tai suihkussa. Kun vuoto on runsainta ja kivut kovimmat niin minua ei valitettavasti saa kiinnostumaan sesksistä (menkkojen eka päivä). Mies tykkää/haluaa antaa suuseksiäkin menkkojen aikaan, mutta vain sellaisessa asennossa, ettei verta sotkeudu naamaan tietenkin. Ja sellaisia asentoja vältetään mitkä ihan hirveästi sotkisi. Itse akti lyhyemmän kaavan mukaan ja muuten läheisyyttä.
Lähetyssaarnaajaa suihkussa. Kuulostaa hankalalta mut ei oikeastaan oo sitä. Lämmin lattia ja vesi ympärillä. Sattuu oleen iso suihku/kylppäri.
Pikku tauko yleensä pidetään. Mutta jos kovasti panettaa, niin eipä siinä pienet veret paljoa hidasta.
Vaimo yllättää joskus pelkällä suihinotolla. Sellainen hyvin päättäväinen "älä tee mitään vaan nauti" suoritus.
Saa pärjäillä ihan ominensa oli kuukautiset tai ei.