Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Montako henkilöä voi majoittua SiljaEuropan sviittiin?

Vierailija
28.02.2008 |

On tarkoitettu 1-2hengelle, mutta voiko sohvaa levittää lapsille? Onko kukaan ollut sviitissä? Minkä kokoinen poreamme on?

Kiva jos joku tietäisi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan kyl jo matka varattu, mut kiinnostaa kuitenkin.

Vierailija
2/4 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni sohvaa ei voi levittää, mutta en katsonut sitä erityisesti sillä silmällä. Laivalla on kuitenkin käsittääkseni myös perhesviittejä, joihin mahtuu isompi porukka siten, että sviittistä on ovi viereiseen hyttiin.



Poreamme ei ole yhden hengen, muttei erityisen isokaan. Sanoisin että yksi aikuinen ja 1-2 lasta mahtuu kerralla, riippuen lasten koosta.



Itse en menisi sviittiin lasten kanssa vaan varaisin sen kahdenkeskiselle matkalle, kuten meillä olikin. Sellaiseen se sopii oikein hyvin, esim. makuuhuoneen valaistus ja peili sopivat hyvin romanttisiin hetkiin, ja sviitissä on valmiina pullo kuohuviiniä ja hedelmäkori. Kahden aikuisen kokoinen, ei koko pataljoonalle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on myös vauva, joten ajattelin, että vaunujen kanssa sopisi sviitissä paremmin olemaan kuin pikkuhytissä.

Ap

Vierailija
4/4 |
28.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sviitin pohjapiirros on netissä, se on aika sokkeloinen ja käytävä on kapea. Vaunut mahtuvat tietenkin olohuoneeseen, mutta tuskin muualle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kuusi