Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vinkkejä sydänsurujen hoitamiseen otetaan vastaan!

Vierailija
01.10.2019 |

Ihastuminen olikin lopulta kovin yksipuolista (seksiin olisin ollut riittävä ja tätä rataa!) , vaikka luulin löytäneeni vähintään sielunkumppanin ja sieltä korkeuksissa leijumisesta romahdettiin rytinällä alas ja olo sen mukainen :( Oon tässä lenkkeilly superahkeraan, värjänny ja leikannu hiukset, ostanu talveksi kivoja vaatteita, hakenu uutta työpaikkaa, varannu matkan etelään, lähössä ensi vkl:na myös kotoo pois, juonukin muutaman viinipullollisen... Ja sitten oon kyllä vaan ollu, makaillu, itkeny, lueskellu, taas itkeny... Mutta silti välillä nousee se hirvee pettymyksen tunne, että miksi mulle ei suotu onnea tän ihmisen kanssa, vaikka mulla ollu ihan hirveesti kaikenlaista epäonnea muutenkin, ja nyt vielä tämä hylkääminen päälle. Tuntuuu hetkittäin ylivoimaiselta ja siltä että onko elämällä oikeesti jotain mua vastaan? Miten te ootte näistä sydänsuruista selvinny selvemmille vesille? On meinaan monta vuotta siitä, kun tällasta tuskasta oloo olen kokenu enkä muistanu kuinka kokonaisvaltaista onkaan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

"miksi mulle ei suotu onnea tän ihmisen kanssa"

Koska mies on sua korkeampitasoinen?

Naiset ihastuu vain epärealistisiin miehiin.

Tiputa pinnallista rimaa.

Vierailija
2/4 |
01.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

"miksi mulle ei suotu onnea tän ihmisen kanssa"

Koska mies on sua korkeampitasoinen?

Naiset ihastuu vain epärealistisiin miehiin.

Tiputa pinnallista rimaa.

Mitä hemmetin tasoja??!! Jos ny jotain tällasta aattelisin ni ihan samalla tasolla oltiin varmaan joka tavalla. Ammatti, harrastukset, ulkonökö, kroppa, sos.suhteet jne. Mutta se jokin sitten jäi hänen puolelta uupumaan alun jälkeen. Harmi.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi konsti on löytää joku toinen kiinnostava mies. En tarkoita mitään vakavaa, vain pientä piristystä elämään. Ei se ongelmaa ratkaise, mutta helpottaa oloa.

Vierailija
4/4 |
01.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huomaa että syksy ottaa voimille kun näitä uli uli aloituksia vyöryy palstalle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yhdeksän