Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ärsyttää Postien jakamattomuus 00610 alueella!

Vierailija
27.09.2019 |

Toukokuusta alkaen välillä ei tule laskuja ja lehtiä melkein kahteen viikkoon. Eräs lehtilaus pitäisi tulla kerran viikossa, ei näy. Tiedän heidän tilanteensa ja olen työntekijöiden puolella, mutta harmittaa samalla, kun ei saa postiansa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin eikä valitusten teko postille auta. Niillä liian paljon töitä ja liian vähän palkkaa. Esim. Tj Malinen 82000kk!!!

Vierailija
2/4 |
27.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän suurin osa jaksajista ole enää suoraan Postin leivissä vaan vuokratyön kautta. Todennäköisesti alueellasi on niin huoso säkä, että siellä ei ole vakijakajaa vaan siellä jakaa aina satunnainen tyyppi. Tämä sitten johtaa hitauteen ja pahimmassa tapauksessa kiireessä "oiotaan" jakamisessa jakamalla ne vähän sinne päin (kuten heittämällä koko rapun postit ensimmäisen asukkaan luukusta sisään, tällaistakin olen kuullut).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan sama sen on, vaikka postinumero olisi 99610 tai mitä tahansa siltä väliltä. Olisi ihan kiva jos edes sanomalehden saisi joka päivä, kun ei olla varhaisjakelualueella.

Kyllä, olen tehnyt reklamaatin sekä sanomalehteen että postille, mutta eivät aina viitsi edes vastata.

Vierailija
4/4 |
27.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä meidän visalaskut ja kirjeet on tyrkätty meidän naapurin käteen parkkipaikalla, kun ei löytänyt ovea! Omasisään käynti. Lukee kyllä rapussa, mutta tämä henkilö ei osannut lukea tekstiä!! Saimme onneksi tutun naapurilla ne heti meille. Kyllä vit...i sai posti taas kyytiä. Kyllä jakajan pitää osata lukea ja ymmärtää suomea. Tein hirveät reklamaatiot postiin. Tuli vaan pahoittelut. Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi neljä