Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tapailun julkisuus

Keravan Kolli
22.09.2019 |

Olen päättänyt lopettaa rakastamani naisen tapailun, koska en halua olla loppurlämääni ihminen, joka on aina kakkosvaihtoehto.

Tapasimme neljä vuotta sitten yhteisten ystäviemme juhlissa. Rakastuin häneen samantien ja päätin mielessäni pyrkiä valloittamaan hänet olemalla oma itseni.

Naisen pitkäaikainen avioliitto oli päätynyt eroon muutamaa vuotta aiemmin ja hän selvästi pyrki löytämään uuden miehen, mutta jokin esti häntä aloittamista uutta suhdetta kunnolla. Kuukaudet kuluivat ja tapailussa, joksi hän tätä kutsui, oli hyvää ainoastaan seksi. Yritin lopettaa suhteen useita kertoja, mutta aina päädyimme takaisin sänkyyn ja mielessäni avautui mahdollisuus suhteeseen.

Kuukaudet kääntyvät vuosiksi saman menon jatkuessa. En ollut muiden naisten kanssa sensisuhteissa kertaakaan, mutta yritin löytää treffisovelluksista uuden naisen, siinä kuitenkaan onnistumatta.

Rakkaus häneen oli kovempi kuin koskaan. Kolmannen vuoden jälkeen asetin itselleni tavoitteita, joiden puuttuminen lopettaisi tapailun. Kerroin nämä hänelle; sukulaisten tapaaminen, sisaren häihin osallistuminen ja sosiaalisessa mediassa yhteyden luominen. Yksikään ei ole toteutunut ja itseasiassa olen saanut häneltä näitä asioita arvostelevia viestejä. Hänen mukaansa on mahdotonta esitellä miestä suvulle jos vain tapaillaan. Itse olen pyytänyt häntä tapaamaan sukuani, mutta hän ei heitä halua tavata.

Emme ole nyt harrastaneet seksiä kuukauteen ja en ole suostunut tapaamaan häntä. Asia painaa rintaa. Olisiko minun silti pitänyt vain odottaa?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla