Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huh, mikä röökaaja musta on tullut. Poltan askin päivässä.

Vierailija
06.03.2008 |

Pari kuukautta on repinyt stressi jostain syystä.

Poltin aiemmin noin 5 tupakkaa päivässä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


Toki terveydelliset syyt ymv. yksi juttu, mutta mieti paljonko tupakalla käymiseen menee aikaa...! Tuskin kuitenkaan poltata esim. sisällä ruokaa laittaessa, vaan menemällä menet tupakalla. Jos yksi rööki=3 minuuttia, aski on päiväässä tunti...!

Vierailija
2/3 |
06.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä sairastuin vajaa vuosi sitten nivelreumaan. Suurimpana yksittäisenä riskitekijänä on tupakointi. Olin ollut jo pari vuotta polttamattakin, vaan eipä auttanut. Nyt oon sitten kovalla lääkityksellä lopun ikääni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän on polttanut 20v. askin päivässä. Välissä on tupakattomiakin kausia = epäonnistuneita lopettamisyrityksiä. Syöpä on levinnyt täysin toiseen keuhkoon, ei vielä toiseen. Toinen keuhko voitaisiin poistaa, mutta syövän lisäksi hän sairastaa keuhkoahtaumatautia, eikä siksi tulisi toimeen yhdellä keuhkolla. Tulevaisuus? Ellei syöpä vie piakkoin, edessä on koko ajan mukana kuljetettava happipullo ja hapiviikset nenässä. Ilman niitä kuolee/tukehtuu. Ikää 45v.



Mieti vähän!

Onko sulla lapsia? Mieti vähän enemmän!!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kolme