Suositelkaa hotellia Kööpenhaminassa
Vien mieheni yllärireissulle Köpikseen ja tarvitsisin suosituksia hotellista parille yölle. Se saisi olla vähän parempi muttei kuitenkaan ihan mikään ökyily, aamiaisen pitäisi olla tasokas ja sijainti keskeinen, esim. lähellä Nyhavnia. Olisiko kellään tuoretta kokemusta? ykkään boutique-tyyppisistä hotelleista ja tärkeintä minulle ehdottomasti on siisteys. Minulla on liian monta vaihtoehtoa enkä osaa päättää (esim. Strand, Phoenix, Nyhavn, Hermann K, onko kokemusta näistä?).
Kommentit (6)
En ehkä laittaisi tätä boutique-hotellien kastiin, ennemminkin on moderni. Vastikään avattu, ja tosi kiva:
CitizenM. Heillä on muutenkin kivoja hotelleja esim. Amsterdamissa.
Oltiin Scandic Front -hotellissa Executive Queen -huoneessa ja tykättiin kovasti. Hyvä sijainti (lähellä Nyhavnia), silti rauhallista. Lähellä hyviä ravintoloita ja pieni ruokakauppa. Hyvä aamiainen.
Tuon hotellihuoneen ehdottomasti paras puoli helteellä oli sen terassi. Terassille ei ollut suoraa näköyhteyttä mistään, joten siellä pystyi hengailemaan yöpaitasillaan, ihastelemaan Köpiksen kattoja ja laskeutuvia lentokoneita. Merikin näkyi (vinottain) ja kuului meressä polskivien tanskalaisen äänet.
Kiitos vinkeistä, saa vielä laittaa lisää! Tuota Frontia mietinkin kun on hyvällä sijainnilla, onko Scandic-henkinen vai enemmän jotenkin uniikki? Kuvat näyttävät kivoilta mutta vähän mietityttää, kun en Suomessa juuri Scandiceista välitä.
Vierailija kirjoitti:
Kiitos vinkeistä, saa vielä laittaa lisää! Tuota Frontia mietinkin kun on hyvällä sijainnilla, onko Scandic-henkinen vai enemmän jotenkin uniikki? Kuvat näyttävät kivoilta mutta vähän mietityttää, kun en Suomessa juuri Scandiceista välitä.
Hmm. Mielestäni ei ollut juurikaan Scandic-henkinen, mutta eihän tuo nyt tietenkään mikään boutique-hotellikaan ole.
Boutique hotelleista ehdottomasti Guldsmeden
nosto