Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kesätekemistä alakoululaisille?

Jenni
16.06.2019 |

Kesäleirit tältä kesältä käyty ja nyt pitäisi keksiä järkevää tekemistä tytöillemme (8 ja 11v.). Ongelma on se, että tekeminen pitäisi tapahtua pääosin kotona. Olemme miehen kanssa töissä vielä 3 viikkoa ja vaikka toinen meistä onkin aina kotona etätöissä, ei lasten viihdyttämiseen/kuskaamiseen voi laskea suunnattomasti aikaa. Naapurissa vain 2 lasta, joten isompia pihaleikkejä vaikea saada aikaan. Pleikkari, Youtube ja kännykkäpelit viimeinen vara. Ideoita?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä hypitään twistillä ja trampalla ulkona ollessa ja sisätiloissa eivät oikeastaan tee muuta kuin loomailevat... eli tekevät sellaisia kuminauha-askarteluita. Niihin löytyy hyvät video-ohjeet netistä eli meidän apuja ei ole tarvinnut :)

Vierailija
2/3 |
16.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki askartelut on hyviä ja kirjat! Käykää kirjastosta hakemassa hyviä kirjoja, niiden parissa saa kulumaan aikaa tuntikaupalla. Sitten tietysti perinteiset korttipelit (Uno yms.) koukuttaa hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaksi ehdotonta hittiä meillä: Rainbow loomit ja kepparit. Niiden parissa viihtyvät hyvin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kuusi