Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pedon merkki, mikrosiru ihon alle

Vierailija
31.05.2019 |

Ilmestyskirja kertoo siitä, että antikristus tulee vaatimaan jokaisen ihmisen käteen tai otsaa pedon merkin. Se on pieni etäluettava mikrosiru ihon alle. Aluksi sitä mainostetaan palkinnoilla, myöhemmin ilman sitä ei voi ostaa mitään kaupasta ja jos sitä ei ota, niin antikristus tuomitsee kuolemaan.

Raamattu kertoo, että tässä koetellaan ihmisten uskoa. Pedon merkkiä eli ihonalaista mikrosirua ei saa missään nimessä ottaa.

Jos mikrosirun ottaa, niin tuomitaan kuoleman jälkeen helvetttiin ikuiseksi ajaksi kärsimään. Jos merkkiä ei ota ja pysyy uskossaan Jeesukseen Kristukseen eli Yahushuaan (on Hänen alkuperäinen nimi Hänen äidinkielellään), niin näkee marttyyrikuoleman jälkeen heti Messiaan, Jumalan Pojan, Yahushua eli Jeesuksen Kristuksen sekä pelastuu taivaaseen.

Verkkomedia on kummallinen nettisivusto, joka puhuu Venäjän (Roosin) puolesta asioista ja kertoo kaikenlaista New World Order -asioista (on paholaisen oppi). Tässä on kuvausta tästä ihonalaisesta mikrosirusta, eli pedon merkistä, JOTA EI MISSÄÄN NIMESSÄ PIDÄ OTTAA:

"..Amerikkalaisten saaminen täyteen kontrolliin on ollut Hallituksen tavoitteena jo kauan, mutta sen toteuttamisen esteenä on ollut amerikkalaista elämänmuotoa korostava iskulause Vapaus, jonka näkyvimpänä symbolina on koko USA:n tunnus, Vapauden patsas. Nyt voisi symbolin jo vaihtaa toiseen, sillä 11.9. muutti tilanteen täysin!

Mainittuun henkilötiedostoon eivät amerikkalaiset tule jäämään yksin, sillä maailman yhdistämistä ajavat voimat haluavat siihen maapallon kaikki ihmiset. Se vaatii todellisen supertietokoneen, jota jo vuosikaudet on rakennettu Brysseliin....

...Kone on saanut lempinimen ”The Beast”, eli Peto, ja se on rakennettu maapallon kaikkien kansalaisten salaista valvomista varten 18-osaisen koodiluvun avulla. Kolmen kerroksen korkuinen Peto on kytketty 270 suurimpaan pankkiin Euroopassa ja 365 suuren maailmantietokoneeseen, joista 65 supertietokonetta sijaitsee USA:ssa. Tietokonehirviön kapasiteetti on riittävä tallentamaan jokaisen ihmisen henkilökohtaisemmatkin tiedot ja sillä on aivan tietynlainen tarkoitus. Tästä ei kerro yksikään tiedotusväline ja jos tietoa jostain vuotaisikin, perustellaan koneen tarpeellisuutta rikollisuutta vastaan käytävän taistelun helpottamisella. Se on kyllä totta, mutta vain pieni osa siitä, sillä vaikka rikollisuus onkin laajaa, ei siihen kuitenkaan tarvita Pedon kaltaisia superaivoja.

Henkilöllisyyden todentamiseen ei enää riitä sormenjälki tai silmän iiristunniste, vaan tunnisteen on perustuttava integroidusti valmistettuun mikroprosessoriin, jonka muisti sisältää kaikki henkilötiedot, terveyskortin tiedot ja paljon muuta. Prosessori on suljettu muutaman millin kokoiseen lasikoteloon joka istutetaan ihon sisälle niin, ettei se tunnu eikä näy.

Eri puolella maailmaa on tämä jo käytäntöä ja Amerikassa on ainakin alkuun maksettu rahapalkkio jokaiselle joka antaa sijoittaa itseensä tällaisen tunnisteen. Raha ei kuitenkaan ole ainoa houkutin, sillä perustelut mikrosirun eduista on rakennettu juuri edellä mainittujen pienten askelten taktiikkaa noudattaen korostaen turvallisuutta ja varmuutta."

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
27.05.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikrosiru ei kannata.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi neljä