Syöpä hyvälle ihmiselle?
Voiko syöpä tulla hyvälle ihmiselle? On selvää, että negatiivinen energia, pahat ajatukset, pahat teot ja vihan patoutuminen aiheuttaa syöpiä, mutta ovatko muut vaaratekijät niin merkittäviä, että hyväkin ihminen voi sairastua?
Kommentit (17)
Totta kai. Minäkin olen sairastanut syövän. En taistellut, voittanut tai selättänyt, paranin vain.
Vierailija kirjoitti:
Vauvatkin voivat sairastua syöpään. Mitä pahaa he muka ovat tehneet?
Äidin elämäntavat vaikuttavat erittäin paljon vauvaan.
Voisitko lopettaa sairastuneiden syyllistämisen? Joskus syöpään vaan sairastuu, vaikka olisi kaikkensa tehnyt hyvien elintapojen eteen. Luonteella ei ole sairastumisen kanssa valitettavasti mitään tekemistä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vauvatkin voivat sairastua syöpään. Mitä pahaa he muka ovat tehneet?
Äidin elämäntavat vaikuttavat erittäin paljon vauvaan.
Älä viitsi.
Hyvät ihmiset nimenomaan kuormittavat itseään enemmän muidenkin ongelmilla, ja joutuvat herkemmin kiusatuiksi muiden toimesta. Hyvät ihmiset uuvuttavat itsensä kantaessaan muidenkin taakkoja harteillaan. Pahat ja itsekkäät elävät itselleen ja käyttävät muita hyväkseen, eivätkä omaa omatuntoa, jolloin keho ei stressaannu niin pitkäaikaisesti? . Luulisi siis, että syöpä iskee nimenomaan väsyneeseen kehoon herkemmin, eli äkkiä ajateltuna nk. hyviin ihmisiin.
Miksi vihan patoaminen tekee ihmisestä pahan?. Eikös viha on normaali tunne, jos ihmistä on kohdeltu huonosti jonkun muun toimesta. Hyväkin ihminen voi tuntea vihaa, se on inhimillistä, mutta hyvä ihminen nimenomaan ei pura sitä kehenkään viattomaan tai haudo kostoa, vaan helposti patoaa sen sisäänsä.
Taitaa olla tuuripeliä ja pieneltä osin perintötekijöiden tulosta sairastuminen. Jossain syövissä elintavoilla voi joskus olla osuutta, muttei kaikissa. Joka kolmas sairastuu syöpään jossain vaiheessa. Muut johonkin muuhun.
Liian paljon syöpä + muita karuja juttuja osuu hyville ihmisille, pahat sen kun porskuttaa ja rikastuu.
Kaikkihan tietää että flussa tule pahoista ajatuksista ja vielä tekoja niin tulee euhkoputkentulehdus.
H omous taas on seurausta lapsena valehtelusta.
Kaikilla teoilla on seuraamuksensa.
Elämä ei ole reilua. Näkee kyllä. 1 esim. Raitis äiti okt tehty ja lapsia. Sitten syöpä ja kuolema.
Ihminen on kuin kedon ruoho. Kun tuuli käy ylitse ei häntä enää ole.
Syöpään sairastunut ja siihen myös menehtynyt ystäväni sanoi, että syöpä tulee surusta.
Ei ole olemassa pelkästään hyviä ihmisiä.
Vierailija kirjoitti:
Syöpään sairastunut ja siihen myös menehtynyt ystäväni sanoi, että syöpä tulee surusta.
Todella törkeää liittää sairaus hyvyyteen tai johonkin tunteeseen.
Hävetkää.
Tietämäni kaikki syöpään sairastuneet ovat ovat olleet oikeudenmukaisia ja kilttejä.
Yleensähän syöpä iskee niille fantastisille ihmisille ja he juurikin kuolevat siihen.
Surullista.
Kaikki ihanimmat tuntemani ihmiset, kuten mummuni, ovat kuolleet syöpään. Aivan hirveitä olette te, jotka liitätte syövän ihmisen hyvyyteen tai tunteeseen, miettikäähän oletteko kaikkine tyhmine ja ääliömäisine ajatuksinenne itse millään tasoa hyviä ihmisiä?
Tää on näitä geenihommia. Se on kun siellä on perimässä mitä on niin tarvitsee vain sen aktivoinnin et alkaa elämään se tauti.
Nimimerkillä, erittäin syöpäsistä geeneistä
Vauvatkin voivat sairastua syöpään. Mitä pahaa he muka ovat tehneet?