Tesla Model 3 - mallit maalattu päin he*vettiä, ei kannata ostaa
https://www.is.fi/autot/art-2000006123230.html
Tesla väittää että ei muka mitään ongelmaa. Jostain syystä selvästi kalliimmissa Tesla Model S ja X -malleissa ei kuitenkaan ole ollut vastaavia ongelmia.
Kommentit (4)
No ei esimerkiksi tuolla takapuskurin helmalla ole mitään toiveita pitää virheetöntä kiiltävää maalipintaa hiekoitetuilla ja hiekkateillä ajettaessa. Muovi pitäisi olla suojana aivan reunaan asti.
On kyllä kuvan perusteella ovi lyöty johonkin jonka takia pinta taipunut.
Ratkaisu?
Maahantuojalle vaatimaan auton "keraamista maalausta".
Toi Model3 on täysi susi ja pässit meni ostamaan moisia romuja.
No mutta, tyhmästä päästä kärsii koko lompakko. Jos on niin tyhmä, että teslan ostaa niin oma vika. Toisaalta, Teslan reagointi asiaan surkeaakin surkeammalla asiakaspalvelullaan tekee äärimmäisen huonolaatuisesta autosta vielä vastenmielisemmän.
Ai hitto, olin just lähössä ostamaan. Oli molemmissa kourissa tukku seteleitä jotka nappasin yöpöydän laatikosta. No, en nyt sitten menekään, kiitos tiedosta.