Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Foolihapon käytöstä

Vierailija
19.05.2019 |

Onko täällä sellaisia ihmisiä jotka ovat yrittäneet vauvaa tuloksetta ilman että foolihappo käytössä ja aloittaneet käytön jonka jälkeen raskautunut? Ymmärrättekö mitä tarkoitan? Eli vauva tullut foolihapon käytön aloituksen jälkeen.

Meillä on vauva ollut haaveissa pidemmän aikaa ja pian vuosi täynnä aktiivista yritystä. Silti jostain ihmeen syystä ei ole mieleeni edes tullut että foolihappoa pitäisi ottaa purkista. Nyt tilasin netin kautta sitä eilen eli ens viikon aikana saan käyttöön. Toivoisin siis vastauksia nyt tähän että onko edes toivoa vai onko lapsettomuushoidot väistämättä edessä. Lasta yritetty vuodesta 2016 ja viimeisin 10kk joka kuukausi..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Foolihappo vähentää vauvan hermostoputken sulkeutumishäiriön riskiä ja sita pitäisi kaikkien naisten käyttää jo pari kk ennen hedelmöittymistä

Vierailija
2/2 |
20.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu tiedän tämän. Ihmettelen suuresti miksen aiemmin ole tajunnut foolihapon käyttöä. Mutta nyt vain pohdin kun olen ollut melko varma että kärsitään lapsettomuudesta ja hoidot väistämättä edessä, että onko sittenkään näin jos raskaudunkin foolihapon avulla?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän yksi