Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lääketieteen pääsykokeiden seurantaketju 15.5.2019

Vierailija
15.05.2019 |

Tänään se vihdoin koittaa taas haasteiden päivä, kun karsitaan jyvät akanoista! Tule tänne kertomaan, jos menet tai kävit pääsykokeissa tänään riippuen päivän ajankohdasta. Millä mielellä menet? Miten olet valmistautunut? Uskotko pääseväsi sisään tänä vuonna? Miten koe meni omasta mielestäsi (sanomattakin selvää, etten viittaa nyt aamuun)? Monennesko yritys tämä oli?

AP:n odotukset eivät ole korkealla huonosti nukutun yön jälkeen. Paljon minäkuitenkin olen harjoitellut, mutta paljon myös varmasti on unohtunut opiskellusta asiasta. Minulla on jo toinen hakukerta. Eniten jännittää kuinka paljon uusi opsi on muokannut koetta, koska jos uuden opsin sisältö on merkittävä kokeessa, en tule pääsemään koetta läpi.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo ei tainnut mennä läpi tänä vuonna. Ensivuonna uudestaan. Oulussa oli aika moni jäänyt kokeista ulos, koska oli sattunut kolari. Onnea oululaisille siis, jotka pääsivät kokeisiin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla