Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nu oris opsyki atrinen (sulj ettu) os asto,kerro kokemuksistasi

Vierailija
12.05.2019 |

Kaikki trol in, pr ovon ja por voon huutajat voivat painua nyt vit .tuu n.

Nyt parikymppisenä, vihdoin omaan asuntoon muuttaneena haluan avautua muutamista asioista liittyen nuo ri so psyk iatris een osa stoon.

Eli, jouduin osas tolle ollessani 17-vuotias. Olin kuulemma psyk o osissa koska itki n täristen -15 asteen pakkasessa p erhet ukikesk uksen tuulikaapissa t-paitasillani ja alu shou suissa. Minut raah attiin sinne, koska olin nähnyt pah aa unta ja huu tanut ääne en.

Minut vietiin psykiatris en saira alaan sulj etulle osastolle. Olinhan itsel leni vaar allinen, koska minulla ei ollut asianmukaista vaatetusta niin kylmään tilaan. Kun pyysin ja a nelin takkia tai huopaa poli isia uton pe rältä, niitä ei annettu, koska polii sien mielestä niihin olisi voinut olla piilotet tuna jotakin terä vää. Kuulemma noissa tiloissa pitäisi olla lämmitys mutta ei vaan ollut.

Mitään ei saa nut os ast olla tehdä paitsi lukea tiettyjä kirjoja tai syödä. Kirjaankin jos keskityit liikaa niin se vietiin pois. Yritin ajankuluksi maalata isäni tuomilla öljyväreillä tiikerin kuvaa ja otin mal likuvan jostain osaston hyllyssä olleesta eläinkirjasta. Kirja vietiin pois ja papereihini kirjoitettiin jotain "Luulee tiikerin kuvaa omaksi maailmakseen" Öljyvärit otettiin pois, samoin pel ik ortit. Koska olin ainoa joka on nistui sylk em ään "zo mbie" lääkke et pois, olin ainoa joka tuosta osasi valittaa.

Luo jan ki itos tätini, joka on asianajaja, sai minut pois tuolta koska olin todella lähellä tulla oikeasti hul luksi.

Tämä varoituk sena, jos läheisellenne tms. on käymässä näin niin älkää ikinä, ikinä sulk eko heitä ps ykiatr iseen sair aalaa n tai jos näin käy, niin uskokaa heidän sanaansa. Tuota kokemusta en toivoisi pahimmalle vihol lise llenik aan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

I beautiful see you die.

Vierailija
2/4 |
12.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahoittelen pätkittyä tekstiä, jouduin ihan tosissaan käymään lähes tunnin läpi tekstiäni, että mikä siellä oli se kiel letty sana!

T. Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä uskon tohon mitä kerrot. Nämä asiat on saatava päivän valoon! Tuo mitä olet kokenut on jo ihmisoikeuksien riistoa ja alistamista.

Vierailija
4/4 |
12.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hoitohenkilökunta psyk osastolla ei usko mitään mitä potilas sanoo tai kertoo: lähtökohtana potilas on mieleltään horjuva, ei kykene ajattelemaan selkeästi tai järjevästi (vaikka olisikin aivan kykenenevä) oletuksena on että kukaan potilas ei kykene johdonmukaiseen ajatteluun, ja että zombi e lääkkeitä on syötävä, joilla turrutetaan ihmisen tunteet ja minuus. Potilaita pidetään sairaina, heillä ei saa olla omaa tahtoa juuri mihinkään, he voivat olla vaarallisia. Näitä kaltoinkohtelutapauksia pidetään pimennossa. Nämä esille ja tarkempaan tutkintaan!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yksi