Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko siitä kauheasti hyötyä Perussuomalaisille, vaikka onnistuisivatkin kasvattamaan suosiotaan oppositiossa seuraavat 4 vuotta?

Vierailija
09.05.2019 |

Vaikka Persut yltäisivätkin suurimmaksi puolueeksi ja pääsisi muodostamaan hallituksen, niin onko mikään puolue kuitenkaan edes 4 vuoden päästä halukas hallitusyhteistyöhön Halla-ahon johtaman PS:n kanssa?

Tietenkin 4 vuotta on pitkä aika, emmekä vielä tiedä minkälainen henkinen poliittinen ilmapiiri silloin vallitsee, mutta jos nyt oletetaan, että muiden puolueiden asenteet Perussuomalaisia kohtaan ovat silloin samanlaiset kuin nyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kunhan Rinne nyt ensin sotkee Suomen asiat tu.kijusseilla vahvistettuine pu.na.viher.id.ioo.ttilau.moineen, niin Kokoomus menee vaikka sellaiseen hallitukseen mukaan jossa on pääministerinä itse Saa.tana.

Heidän on helppo hyväksyä Halla-aho sillä kertaa.

Vierailija
2/4 |
09.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin kukaan haluaa hallitukseen persujen kanssa, mutta ainoa tapa hävittää ne on päästää hallitukseen. Ehkä ei nyt kun on ilmastonmuutos joka on pakko.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis Persuthan on siitä hyvä puolue, että muiden puoluiden on muutettava kantojaan Perussuomalaisten suuntaan, muutoin kannatus romahtaa. Jussin pelko on viisauden alku.

Vierailija
4/4 |
09.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos persut ovat ensi vaaleissa reilusti suurin puolue suomessa, kuten hyvin voi tapahtua, ja heidät edelleen ignoorataan niin silloin kansa saattaa jo ryhtyä pelkistä sanoista tekoihin. Liika demokratian ja kansan äänen päälle kuseminen on varmasti siinä kohtaa liikaa. Mutta katsotaan nyt ensin miten pahasti nykyinen hallitus saa ajettua suomen suohon sitä ennen.