Ketkä noita kuvottavia kuorrutettuja donitseja syö?
Ostin tuollaisen oranssikuorrutteisen donitsin, sellaisen joita myydään noissa ufon näköisissä pömpeleissä. Ainakin meidän Cittarissa myydään, yhdessä Omar-munkin ja Bernarin kanssa.
Hyö yök!
Kuka kumma noita ostaa ja syö? Kamalan makuinen! Uitettu jossain keinorasvassa, ei mitään oikeaa makua, kuorrutekin ihan outo.
Ostin, kun ei muuta pullaa taas näin iltasella Cittarissa ollut. Kunpa olisi jotain raikkaita leivonnaisia, vaikka raparperipiirakkaa yksittäispaloina. Sen kanssa voisi ostaa vaikka vaniljakastiketta. Mutta kesät talvet vain noita transrasvarinkuloita. Niitä saisi verottaa triplasti, sen verran epäterveellisen oloisia. Jäi syömättä ensihaukun jälkeen.
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
Minä. Pulla on parasta!
Pulla joo, mutta kuorrutetut donitsit ei ole kyllä pullaa nähneetkään.
Tänään katselin Litukan vitriinissä sellaisia mustapäällysteisiä, hyi miten etovan näköisiä. Maku oli kai joku lakritsi-sitruuna.
Läskit