En arvosta ihmisiä, varsinkaan MIEHIÄ, jotka käyvät kuntosalilla
Miehille pitäisi takoa järkeä päähän, että lopettaisivat tuon järjettömän kuntosaliharrastuksensa. Miehet pitää saada lopettamaan tuo touhu.
En arvosta näitä miehiä.
Kommentit (7)
Öö..., perusteleko vähän että miksi?
Tarkennatko että vastustatko kaikkie liikuntaa, vaikka lenkkeilyäkin? Miksi se kuntosali on sinulle noin iso asia? Oletko itse mies joka ei käy salilla ja olet huonossa kunnossa ja kateus sitten purkautuu näin?
Kukapa mies ei menisi kuntosalille, joka on täynnä timmejä fitnessmimmejä läpikuultavine trikoineen. Siellä näkee jotain, jota ei uskoisi!
Eli tyypillinen feministi, joka yrittää saada miehet aisoihin. Miehet ei saa voimaantua. Vain naiset saa voimaantua.
Sehän on melkein välttämätöntä, jos tekee istumatyötä ja haluaa pitää selkänsä kunnossa. Ilman lihaksia selkä ei pysy ryhdissä. Eikö ihminen saa pitää itsestään huolta? Luulen, että et ymmärrä, että salilla kävijät eivät ole pelkästään lihaskimppuja, vaan ihan tavallisia ihmisiä.
Reipas kävely ja erilaiset ruumiinpainoa hyväksikäyttävät liikkeet riittävät kuntoiluksi.
Näin sanoo lääkärituttavani, kohta 90v.
Ei ymmärrä kuntosalia eikä juoksemista.
Et arvosta et, mutta kuitenkin panet näitä kuntosalien lihaskimppumiehiä.