Katsoitteko eilen illalla 4D lapsesta jolla oli se kauhea kasvi päässä. en pystynyt kaikkea katsomaan
Kommentit (8)
LOL reps. " Kasvi päässä" ...oliko se jukkapalmu vai mikä....
Joo, en katsonut, mutta näin mainoksen ja tiedän mistä on kyse.
nimellä, mikä se nyt sitten olikaan... Ja siis englanninkielisestä!
Niillä leikkauksilla vain pidennettiin vähän sen pojan elämää. Ja olisivat ne vanhemmat kääntyneet ajoissa lääkärien puoleen jonkun mustan magian typpien sijaan, niin poika olisi ehkä voinut selviytyä, jos olisi saanut ajoissa apua.
Että olisiko kasvaimen kasvua pystytty hidastamaan, jos aikaisemmin olisi leikattu. Nythän se oli valtava. Voi poikarukka.
Olikohan pojalle tehty vielä muita leikkauksia sen dokumentin jälkeen?
Lääkärithän sanoivat, että on odotettavissa että kasvain kasvaa uudestaan, koska sitä ei vielä pystytä kokonaan poistamaan, kun ei ole tarpeeksi suuria luita, mistä rakentaa kasvot kokonaan uudelleen. Eli kasvainta jätettiin osa kannattelemaan kasvoja. Ja sanoivat että tulee tarvitsemaan vielä useita leikkauksia elämässään jne.
En nyt ymmärrä, että mihin poika sitten kuitenkin kuoli? Sarjassahan kerrottiin myös aikuisista, joilla ollut suuria kasvaimia kasvoissa ja kuitenkin elävät ihan hyvää elämää ja aikuisiksi asti siis kasvaneet ja monet leikkaukset olivat läpikäyneet.
Hänelle olisi pitänyt tehdä pysyvä putki henkitorveen, mutta tätä ei uskallettu tehdä, koska tiedettiin, että kotikylässä aukon puhtaudesta ei olisi pystytty pitämään huolta. Uusi kasvain kasvoi myös odottamattoman nopeasti.
että vanhemmat eivät apua hekeneet aikaisemmin vaan uskoivat mustaan magiaan...kaipa se on yleistä tuollapäin niin ja köyhyys tietenkin. Oli muuten aika keljua kateltavaa.